I Niedziela Adwentu – 03.12.2017

03/12/2017

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Roraty dla dzieci, młodzieży i starszych sprawować będziemy we wtorki i czwartki o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach św. podczas, których wpatrywać będziemy się szczególnie w postać św. Józefa.

2. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Matki Bożej Pani Pobiedzisk o stałej porze.

3. Wyjazd do Krakowa po odbiór relikwii św. Jana Pawła II odbędzie się w niedzielę 17grudnia po Mszy św. o godz. 7.00. Powrót dnia następnego. Bliższe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po porannej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. O godz. 18.10 nabożeństwo w intencji powołań. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Spotkanie Parafialnego Koła SWPK AG o godz. 17.00.

5. W pierwszy poniedziałek miesiąca Wspólnota Żywego Różańca o godz. 18.00 spotka się na modlitwie różańcowej w kościele. Zapraszamy do udziału w intencji naszej parafii.

6. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza św. o godz. 11.00. Po Mszy św. indywidualna modlitwa związana z Godziną Łaski. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

7. W piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP biuro parafialne będzie nieczynne.

8. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00

9. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na prace remontowe przewidziane w roku przyszłym (zgodnie z zaleceniem konserwatorskim chcemy zająć się remontem dachu zwłaszcza nad prezbiterium i zakrystią). Dziękujemy za przekazane ofiary na konto parafialne i złożone w biurze.

10. W zakrystii lub w biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne – małe w cenie 7 zł, a duże po 13 zł. Opłatki na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą.

11. W ostatnim czasie na działalność charytatywną dla osób potrzebujących pomocy (m. in. zakup opału), z ofiar składanych do skarbon w kościele, przeznaczyliśmy jako parafia ponad 2 300 zł.

12. W minionym tygodniu zmarła w naszej parafii:. Jadwiga Kęsicka. W jej intencji i w intencji wszystkich naszych zmarłych prośmy miłosiernego Boga: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

13. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.