II Niedziela Adwentu – 10.12.2017

10/12/2017

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu.

2. Tradycyjnie, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do skarbon w kościele w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś w kościołach i kaplicach w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.  

3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Matki Bożej Pani Pobiedzisk o stałej porze.

4. We wtorek 12 grudnia przypada na naszą parafię całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po porannej Mszy św., a zakończenie o 18.15. Bardzo serdecznie prosimy o wpisywanie się chętnych na adorację, aby przez cały dzień zabezpieczyć czuwanie przy Chrystusie Panu. Lista wyłożona jest pod chórem.

5. W środę przypada 13 grudnia 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie i o ofiarach stanu wojennego.

6. Wyjazd do Krakowa po odbiór relikwii św. Jana Pawła II odbędzie się w przyszłą niedzielę 17grudnia po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 6.30 zostanie podstawiony autokar, w którym będzie można złożyć swój bagaż. Wyjazd po skończonej Eucharystii. Udajemy się do Wadowic, gdzie wstąpimy na modlitwę w bazylice – w miejscu chrztu św. Jana Pawła II. Następnie przejazd do Krakowa na nocleg. Dnia następnego śniadanie, o godz. 10.00 spotkanie z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem i przekazanie relikwii. O godz. 12.00 Msza św. w sanktuarium św. Jana Pawła II, nawiedzenie bazyliki Miłosierdzia Bożego i kaplicy z relikwiami św. siostry Faustyny. Wyjazd powrotny przez Częstochowę połączony z posiłkiem obiadowym.

7. Dzisiaj po sumie spotkanie Żywego Różańca.

8. Dziękujemy za złożone dziś na tacę ofiary, które przeznaczone zostaną na prace remontowe przewidziane w roku przyszłym (zgodnie z zaleceniem konserwatorskim chcemy zająć się remontem dachu zwłaszcza nad prezbiterium i zakrystią). Dziękujemy za przekazane ofiary na konto parafialne i złożone w biurze.

9. Powiatowy konserwator zabytków wydał zgodę na wycinkę i zabiegi pielęgnacyjne na parafialnym cmentarzu. Jednocześnie zobowiązał nas do nasadzenia rekompensacyjnego  w postaci 13 szt. drzew – dużych, rozrośniętych egzemplarzy (obwód pnia min. 14 cm lub o wysokości co najmniej 2,5 m) drzew z gatunku szlachetnych liściastych rodzimych, osiągających duże lub średnie rozmiary. W tym miejscu dziękujemy osobom, które wpłaciły na wspomniane prace po 20 zł. Do tej pory uczyniło to 371 osób. Bóg zapłać.

10. W zakrystii lub w biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne. Mamy już tylko świece duże w cenie 13 zł. Opłatki na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą.

11. Od nowego roku, ze względów duszpasterskich, zostanie przesunięta godzina Mszy św. sprawowanej w niedzielę po południu z godz. 13.00 na godz. 12.30. Rozważamy również wprowadzenie czasu letniego i jesienno-zimowego na Msze św. sprawowane w dni powszednie wieczorem. Godzina 18.30 jest godziną dość późną, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży dojeżdżającej z wiosek. Proponujemy, aby w przyszłym roku od października do końca lutego, od poniedziałku do soboty Msze św. wieczorne były sprawowane o godz. 17.30. Jest to obecnie tylko propozycja. Swoją opinię będzie można przekazać na kolędzie.

12. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii odbędzie się w środę 20 grudnia. Plan spowiedzi został wywieszony w gablocie oraz jest wydrukowany na kartkach, które można zabrać pod chórem.

13. Dnia 14 grudnia w kościele pw. Świętego Ducha o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka i w stałych intencjach Rodziny Radia Maryja. Wcześniej o 17.30 modlitwa różańcowa.

14. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.