II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

26/02/2018

1. Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu. Przypominamy, że nabożeństwa pasyjne w naszym kościele są sprawowane wg następującego porządku:

– Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 17.00

– Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 18.00

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, a po ich zakończeniu Msza św. w intencji parafian. Kazania pasyjne głoszą klerycy naszego seminarium.

2. Nabożeństwa stałe w ciągu tygodnia o zwykłej porze. W każdy wtorek po porannej Mszy św. modlimy się Litanią do św. Józefa.

3. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w pierwszy czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego sakramentu i całodzienna adoracja do nabożeństwa powołaniowego o godz. 18.10. Członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich zapraszamy na indywidualną adorację i nabożeństwo powołaniowe.

– w pierwszy piątek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (zmiana nabożeństwa podyktowana jest faktem sprawowania nabożeństwa Drogi Krzyżowej przed wieczorną Mszą św.). Z tejże samej racji okazja do spowiedzi św. w miesiącu marcu wyjątkowo odbędzie się w czwartek od godz. 17.30.

4. Z posługą sakramentalną do chorych ks. wikariusz uda się od godz. 7.00, a ks. proboszcz do Domu Opieki Społecznej na godz. 9.00.

– w pierwszą sobotę o godz. 10.00 Msza św. w intencji parafian (ze względu na Okres Wielkiego Postu, czyli w liturgii tzw. czas mocny, nie będziemy posługiwać się formularzem Mszy św. wotywnej o Niepokalanym sercu NMP). Przed Mszą św. o godz. 9.30 nabożeństwo różańcowe.

5. Przypominamy, że biuro parafialne ze względu na remont jest nieczynne.

6. W minionym tygodniu na cmentarzu parafialnym pożegnaliśmy zmarłych: Małgorzatę Skotnicką, Henryka Garasza i Daniela Kanię

 7. Powierzmy się św. Michałowi Archaniołowi Patronowi naszej parafii.

Wszystkim Parafianom, wiernym Sympatykom i gościom pobiedziskej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.