II Niedziela zwykła – 14.01.2018

17/01/2018

1. Dzisiejsza II Niedziela Zwykła jest czasem modlitwy w intencji uchodźców i migrantów. Zgodnie z życzeniem Księdza Prymasa w sposób szczególny modlić będziemy się w tej intencji w czasie Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00, posługując się specjalnym formularzem mszalnym o uchodźcach i wygnańcach.

2. W parafii trwa kolęda. Z tego względu biuro parafialne w środę będzie nieczynne.

3. W okresie kolędowym nabożeństwo środowe do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy i sobotnie do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedziskiej w formie skróconej bezpośrednio po Mszach świętych.

4. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy świętych będą przeznaczone na cele remontowe parafii. Wszystkim Ofiarodawcom wypowiadamy słowa podziękowań – Bóg zapłać.

5. Podczas dzisiejszej Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 będzie śpiewał Chór Prymasowski. Przed Eucharystią i krótko po jej zakończeniu wysłuchamy mini koncertu kolęd.

6. Firma GOAP od 1 stycznia br. zmieniała zasady gospodarowania odpadami komunalnymi i m. in. zniosła używanie dużych metalowych kontenerów, z których jeden był postawiony w dolnej części cmentarza. Ze względu na fakt, że pojazdy odbierające śmieci nie są w stanie wjechać na cmentarz, bardzo serdecznie prosimy, aby wszelkie śmieci wrzucać wyłącznie do pojemników ustawionych przy wejściach na cmentarz.

7. W parafii pw. Świętego Ducha dnia 17 stycznia br. o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka, ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, Ojczyny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Pół godz. przed Mszą św. modlitwa różańcowa.

8. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy zmarłą: Teresę Kąkolewską zam. dawniej w Kocanowie. Ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.