III Niedziela Adwentu – 17.12.2017

17/12/2017

1. Rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które sprawujemy we wtorki i czwartki o godz. 18.30, a tematyka tegorocznych spotkań roratnich poruszana jest również w czasie niedzielnej Mszy św., sprawowanej o godz. 13.00. Dzisiejsza niedziela to niedziela Gaudete. Dziś 81. urodziny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – otoczmy Piotra naszych czasów gorącą modlitwą.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich Gimnazjum odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.

3. Spowiedź św. w naszej parafii z okazji zbliżającej się Uroczystości Narodzenia Pańskiego będzie miała miejsce 20 grudnia, tj. w środę. O godz. 10.00 – nabożeństwo pokutne i spowiedź św. od godz. 10.30 do 12.00; następnie o godz. 15.30 – nabożeństwo pokutne i od 16.00 do 17.00 spowiedź św. Okazja przystąpienia do sakramentu pokuty jeszcze wieczorem od 19.30 do 20.30. Bardzo serdecznie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę, kiedy tuż przed świętami trudno nam znaleźć czas spokoju. Skorzystajmy z posługi zaproszonych kapłanów i w należytym skupieniu przeżyjmy pojednanie z miłosiernym Ojcem. Komunia św. będzie udzielana co 20 minut. Program spowiedzi został wyłożony pod chórem.

4. W zakrystii lub biurze parafialnym można nabyć opłatki oraz małe świece w cenie 7 zł.

5. W przyszłą niedzielę przypada IV niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Msze św. pasterskie będą sprawowane o godz. 21.30 i 24.00.   W czasie Mszy św. celebrowanej o północy będzie  śpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Wiwaty”.

6. Ze względu na spowiedzi adwentowe w dekanacie, biuro parafialne w nadchodzącym tygodniu będzie nieczynne. Sprawy ważne zawsze można skonsultować telefonicznie lub bezpośrednio po Mszy św. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

7. rzypominamy, że od nowego roku ulega zmianie godzina sprawowania Mszy św. popołudniowej z 13.00 na 12.30.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na parafialnym cmentarzu: Kacpra Dyląga. Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych oddajmy miłosiernemu Bogu: „wieczny odpoczynek racz im dać, Panie”.

9. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.