III Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018

14/04/2018

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Jest to zarazem niedziela Biblijna. Dzieło Biblijne działające w Polsce im. Św. Jana Pawła II zachęca nas do lektury Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Z tej racji w naszym kościele będzie można przez cały dzień wsłuchiwać się w słowa tego listu. Zachęcamy do wstąpienia na chwilę modlitwy i spotkania ze słowem Bożym. Pod chórem zostały wystawione sigla, które można losowo wybrać i rozważyć w domu w ramach modlitwy.

2. Bardzo chcielibyśmy zainaugurować w naszej parafii działalność Kręgu Biblijnego. Katechezy biblijne przez cały rok prowadzą bibliści z Gniezna. Potrzebujemy do tego właściwego pomieszczenia. Mamy doskonale nadający się do tego Dom św. Józefa, który wymaga jednak konkretnego remontu, chociaż w jednej jego części. Chcemy powołać Komitet Odbudowy Domu św. Józefa. Osoby, które chciałyby się zaangażować w tę inicjatywę zapraszamy w sobotę do domu katechetycznego na godz. 10.00.

3. Nabożeństwa w ciągu tygodnia o zwykłej porze.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 12.30 bp Bogdan Wojtuś udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Kandydatów otoczmy naszą modlitwą.

5. W Tygodniu Miłosierdzia do skarbon zebrano blisko 760 zł. Składka remontowa wyniosła 3 982 zł. Wszystkim Ofiarodawcom, również tym, którzy dokonali wpłaty na konto parafialne serdecznie dziękujemy. W minionym tygodniu zakończono prace przy drzewostanie na cmentarzu. Koszt tych prac to 22 576 zł. Ofiary po 20 zł. złożyły 473 osoby (na ponad 3 tys. grobów) na sumę – 9 460 zł. Pozostałą kwotę 13 116 zł. pokryła nasza parafia. Jesienią, zgodnie z nakazem konserwatora zabytków, zostaną nasadzone drzewa w dolnej części cmentarz. W czasie korekty koron okazało się, że jeszcze kilka drzew jest w środku wypróchnionych i w przyszłości będzie należało je wyciąć.

6. Biuro parafialne będzie czynne od środy. Koszt generalnego remontu nowej poczekalni,  biura oraz części plebanii wyniósł blisko 30 tys. zł. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 10.30 do 12.00 oraz dodatkowo w środę bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Otwarcie biura  w godzinach wieczornych po Mszy św. było sugerowane w czasie kolędy.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.

8. W zakrystii i w biurze parafialnym można zapisywać się na niedzielny wyjazd do Gniezna z na Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, które przypadają w dniach 28 – 29 kwietnia (tj. sobota i niedziela). Przejazd jest darmowy, fundowany przez parafie Dekanatu pobiedziskiego. Przy zapisie należy podać pesel, adres zamieszkania i telefon kontaktowy.

9. W parafii dziekańskiej 16.04. o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. w stałych intencjach Rodziny Radia Maryja. Przed Mszą św. nabożeństwo różańcowe.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Krystian Kadziński i Wiktoria Słomczyńska. W ich intencji i w intencji wszystkich naszych zmarłych prośmy dobrego Boga: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Powierzmy się św. Michałowi Archaniołowi Patronowi naszej parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.