IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018

11/03/2018

1. Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Laetare”. Rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi ks. Mariusz Wieczorkiewicz – proboszcz z Pawłowa. Nauki będą głoszone każdego dnia do środy włącznie podczas wieczornych Mszy św. We wtorek Msza św. rekolekcyjna o godz. 18.30, a po niej, w ramach wielkopostnych ćwiczeń duchowych, przejdziemy z Księdzem rekolekcjonistą na misterium o nabożeństwie różańcowym zatytułowane: …. jest ZMARTWYCHWSTANIE”, które przygotowały siostry Pallotynki z gnieźnieńskiego nowicjatu. Misterium zostanie wystawione w pobiedziskim Domu Kultury 13. marca o godz. 19.30 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

3. Nabożeństwa stałe w ciągu tygodnia o zwykłej porze.

4. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe.

5. Na cmentarzu trwają prace przy drzewostanie. Dziękujemy Wszystkim, którzy ze zrozumieniem przyszli nam z pomocą i wpłacili na ten cel po 20 zł. Do tej pory uczyniło to 439 osób na ponad 3 tys. grobów znajdujących się na parafialnym cmentarzu. Przypominamy, że przewidywany koszt prac to ok. 25-27 tys. zł.

6. Pod chórem zostały wyłożone ulotki informujące o wspomnianym Misterium różańcowym, a także o terminie i godzinach parafialnej spowiedzi wielkopostnej.

7. Po sumie spotkanie formacyjne Żywego Różańca.

8. Bractwo Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk organizuje w dniach 25-26 maja br. pielgrzymkę do Świebodzina, Międzyrzecza, Myśliborza, Rokitna i Legnicy. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestnictwa.

9. Dnia 16 bm. o godz. 18.00 w parafii dziekańskiej comiesięczna Msza św. w intencji Kościoła, Ojczyny i Radia Maryja. Wcześniej o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.

10. Powierzmy się św. Michałowi Archaniołowi Patronowi naszej parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.