IV Niedziela zwykła – 28.01.2018

29/01/2018

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2. Zakończyliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Serdecznie dziękujemy Tym Parafianom, którzy w swoich domach przyjęli kapłana z Bożym błogosławieństwem i modlitwą. Dziękujemy również za ofiary przekazane na cele parafialne. Wszystkim z serca wypowiadamy Bóg zapłać.

3. W środę o godz. 18.10 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk.

4. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej. O godz. 18.10 nabożeństwo powołaniowe. Spotkanie SWPK AG odbędzie w miesiącu marcu. Z posługą sakramentalną do chorych ks. Mariusz uda się w piątek od godz. 7.00, a ks. proboszcz do DPS pojedzie na godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10.00, a wcześniej o godz. 9.30 modlitwa różańcowa.

6. W piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.30. W czasie każdej Eucharystii poświęcenie gromnic. Biuro parafialne w piątek będzie nieczynne.

7. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjum odbędzie się we wtorek – 6 lutego. Msza św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie. Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci pierwszo komunijnych odbędzie się w niedzielę 4 lutego po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.30.

8. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności „Dla Ciebie” zwróciło się do Parafii leżących na terenie Gminy Pobiedziska z prośbą o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych z terenu Gminy do Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zbiórka ma być przeprowadzona w sobotę 3 i w niedzielę 4 lutego. Organizatorzy już teraz dziękują za zrozumienie i okazane wsparcie.

9. W roku wielkich narodowych rocznic: 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra ustawiliśmy w prezbiterium narodową flagę, aby zawsze w swych modlitwach pamiętać o ukochanej Ojczyźnie.

10. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy zmarłego Władysława Nowaka. Jego i wszystkich naszych zmarłych oddajmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.