IX Niedziela zwykła – 03.06.2018

08/06/2018

1. Przeżywamy IX niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego i zarazem kolejny Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem można złożyć ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w wieczornych Mszach św. w Oktawie Bożego Ciała, które są połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniach Oktawy po Mszy św.

4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. 2 Gim i 7 SP odbędzie się w najbliższy wtorek, 5 czerwca. Zapraszamy na Msze św., a po niej na spotkanie formacyjne. Prosimy zabrać dzienniczki kandydata.

5. W pierwszy czwartek miesiąca przypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. procesja do czterech ołtarzy przy kościele. Na zakończenie poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Po porannej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i modlitwy w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. Po chórem została wyłożona lista osób, które pragną podjąć adorację i czuwać przy Chrystusie. Czas adoracji to zaledwie pół godziny. Bardzo serdecznie prosimy, aby także ze względów bezpieczeństwa i zdarzające się ostatnio kradzieże w kościołach (w naszej parafii, w Jerzykowie, w Dziekanowicach) nie zostawiać kościoła bez osób adorujących Chrystusa. W pierwszy czwartek o godz. 11.00 Wspólnota Żywego Różańca podejmie modlitwę różańcową. Zachęcamy do wzięcia udziału. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.30. Po Mszy św. wieczornej Wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, Akt Oddania i procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również dzień modlitw o świętość kapłanów.

7. W czwartek 7 czerwca przypada 4. rocznica ingresu abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski do Katedry Gnieźnieńskiej. Pamiętajmy o Księdzu Prymasie w swych modlitwach.

8. W poniedziałek ze względu na X Zjazd Szkół im. Jana Pawła II i udział w nim ks. proboszcza biuro parafialne będzie nieczynne. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

9. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe. Przypominamy, że chcemy w tym rok rozpocząć remont dachu. W miniony piątek otrzymaliśmy ze Starostwa pismo informujące, że naszej parafii przyznano na ten cel dotację w wysokości 80 tys. zł. Całkowity koszt prac to blisko 600 tys. Praca więc będzie podejmowana etapami. Za każde wsparcie finansowe oraz duchowe jesteśmy bardzo wdzięczni.

10. Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie organizuje w dniu 30 czerwca pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II  w Toruniu i innych miejscowości pielgrzymkowych. Koszt 70 zł. Bliższe informacje są dostępne na tablicy ogłoszeń. Nasza parafia ma jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa związaną z odbiorem relikwii św. siostry Faustyny. Koszt 265 zł. – wyższy niż poprzednio – wynika z podwyżki cen paliwa, a także z faktu, że ubiegłym razem byliśmy poza sezonem wakacyjnym i ceny parkingów, noclegów i wyżywienia były niższe. Do tej pory zapisało się 17 osób. Serdecznie zachęcamy do udziału.

11. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.