IX Niedziela zwykła przed Bożym Ciałem

14/06/2017

1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. We wtorek przypada 13 dzień czerwca – dzień fatimski. O godz. 18.30 Msza św., a po Niej różaniec fatimski, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00  i 18.30. Program Uroczystości, jak w ubiegłych latach. Główna Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, będzie sprawowana na Rynku przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy procesyjnej. Do udziału w procesji w strojach liturgicznych zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji zapraszamy na próby, które odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. Ze względów organizacyjnych i liturgicznych obecność na próbach jest konieczna. Nie będzie Mszy św. sprawowanej o godz. 13.00.

4. Wieczorne Msze św. św. w Oktawie Bożego Ciała będą połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniach Oktawy po Mszy św. W przyszłą niedzielę Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja będą miały miejsce po sumie.

5. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj w czasie Mszy św. z przeznaczeniem na cele remontowe. Dziękujemy indywidualnym Ofiarodawcom, którzy na wspomniane prace przekazali łącznie 4 000 zł. Wszystkim z serca za wsparcie wypowiadamy – Bóg zapłać.

6. Dziś po sumie spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca.

7. Słowa podziękowania kierujemy za ofiary złożone na budowę świątynni Opatrzności Bożej. Zebrano 432 zł.

8. Dnia 14 czerwca br. o godz. 18.00 w kościele pw. Świętego Ducha comiesięczna Msza św. w intencjach Rodziny Radia Maryja i naszej Ojczyzny. Wcześniej o godz. 17.30 nabożeństwo  czerwcowe.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Martę Pawlaczek. W Jej intencji i w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych prośmy dobrego Boga: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.