Liturgia w naszym kościele – strefa czerwona

16/10/2020
  1. W związku z wzrastającym zagrożeniem epidemicznym osoby przyjmujące komunię św. na rękę mają możliwość dezynfekcji dłoni ze stacji dezynfekującej ustawionej przy pierwszej ławce po prawej stronie kościoła. Jeżeli komunię św. podaje dwóch kapłanów osoby przyjmujące komunie św. do ust prosimy, aby podchodziły do ks. proboszcza, a osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę do ks. wikariusza. Informujemy jednocześnie, że kapłan udzielający komunii św. do ust dezynfekuje palce o puryfikaterz nasączony płynem dezynfekującym. Bardzo prosimy, aby przed przyjęciem komunii św. zdjąć maskę ochronną. Komunii św. nie podaje się na rękę w rękawiczce. Osoby przyjmujące Najświętsza Hostię na rękę muszą dołożyć wszelkich starań, aby na dłoni nie pozostały najmniejsze okruchy. Jeżeli takie by się znalazły należy je spożyć z wielkim szacunkiem. W każdym najmniejszym okruchu jest ten sam prawdziwy Bóg.
  2. Od 17 października Powiat Poznański znalazł się, jak wiemy, w czerwonej strefie epidemicznej. Wiąże się to z obostrzeniami zgromadzeń, w tym zgromadzeń liturgicznych – jedna osoba na 7 m2. Nasz kościół, wg karty konserwatorskiej obiektu, ma 462 m2 powierzchni użytkowej, stąd w liturgii może wziąć udział 66 osób. Prosimy zajmować miejsca oznaczone. W miniony piątek świątynia została poddana dezynfekcji.
  3. Różaniec dla dzieci – decyzja o udziale dzieci należy do rodziców. W „dzienniczku” dzieci komunijnych (str. 9-10) jest podane: :”Różaniec odmówiłeś(aś) – w kościele, w domu, nie odmówiłem(am)”. Należy zatem tylko zakreślić właściwe pole. Modlitwa różańcowa odmówiona w domu, wspólnie z całą rodziną, ma wielkie znaczenie i moc. W tak trudnym czasie módlmy się wspólnie za siebie, za chorych, za przebywających w szpitalach! Od przyszłego tygodnia nie będzie już oddzielnego różańca dla dzieci, ale módlmy się do Boga przez przyczynę Matki Bożej o ustanie pandemii.