Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2017

31/12/2017

1. Dzisiejsza niedziela w oktawie Bożego Narodzenia to zarazem święto świętej Rodziny  Jezusa, Maryi i Józefa oraz ostatni dzień w Roku Pańskim 2017. Po sumie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za przeżyty rok.

2. Przypominamy, że od 1 stycznia ulega zmianie godzina sprawowania Mszy św. popołudniowej z 13.00 na 12.30.

3. Msze św. w Nowy Rok będą sprawowane w naszym kościele o godz. 9.00; 11.00; 12.30 i 18.30. Po sumie, Litania do imienia Jezus oraz nabożeństwo błagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

4. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji Uroczystością Trzech Króli. Msze św. wg porządku niedzielnego. W czasie każdej Eucharystii poświęcenie kredy i kadzidła.

5. Matki Żywego Różańca zapraszają na modlitwę różańcową w kościele we wtorek 2 stycznia o godz. 18.00. Spotkanie formacyjne odbędzie się wyjątkowo w pierwszą niedzielę miesiąca –  7 stycznia po sumie.

6. Kolęda w nowym roku rozpocznie się we wtorek 2 stycznia. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. W formie drukowanej można się w niego zaopatrzyć pod chórem.

7. W bieżącym tygodniu wypadają także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartkowe nabożeństwo powołaniowe oraz pierwszo piątkowe – wyjątkowo po porannych Mszach św.  Nie odbędzie się spotkanie SWPK AG. Nie będzie miała miejsca również całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 18.00.

8. W najbliższym tygodniu, ze względu na kolędę biuro parafialne będzie czynne planowo w piątek, a w pozostałe dni tylko po porannych Mszach św. Sprawy ważne można skonsultować telefonicznie dzwoniąc na parafialny telefon komórkowy. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

9. W okresie kolędowym nabożeństwo środowe do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy i sobotnie do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedziskiej w formie skróconej bezpośrednio po Mszach świętych.

10. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie śpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Wiwaty”. Natomiast w niedzielę 14 stycznia na sumie gościć będzie z kolędami Chór Prymasowski. Już teraz serdecznie zapraszamy.

11. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego, pełnego wdzięczności i radości sylwestrowego wieczoru.