Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 01.04.2018

01/04/2018

1. Z serca dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżywania w naszej Rodzinie Parafialnej Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy Panu Organiście, Panu Kościelnemu i Osobom, które przygotowywały Ciemnicę i Grób Pański, Paniom dbającym o czystość naszej świątyni, Służbie Liturgicznej. Dziękujemy Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary za przekazane kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz za ofiary pieniężne. Z serca wszystkim wypowiadamy naszą wdzięczność i wypraszamy łaski u Zmartwychwstałego Pana.

2. Jutro drugie Święto Wielkanocy. Msze św. wg porządku niedzielnego. Przed kościołem tradycyjna zbiórka ofiar na KUL i katolickie szkoły. Podczas Mszy świętych wysłuchamy listu Księdza Rektora KUL-u.

3. Nabożeństwa w ciągu tygodnia o zwykłej porze.

4. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na Koronkę. Wyjątkiem będzie sobota. Ze względu na ślub Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy o godz. 16.00.

5. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań. Zapraszamy na powołaniowe nabożeństwo o godz. 18.10. Parafialne Koło Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich AG będzie miało swoje spotkanie w tygodniu modlitw o powołania. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.45, a o godz. 18.10 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca przypominamy, że warunkiem otrzymania obietnicy Pana Jezusa jest przyjęcie w tym dniu Komunii św., oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej.

6. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Ksiądz wikariusz z posługą sakramentalną do chorych uda się w piątek od godz. 7.00.

8. Raz jeszcze zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste przyrzeczenie dziewięciomiesięcznej modlitwy złożymy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 9 kwietnia podczas wieczornej Mszy św. Prosimy o wpisywanie się na listę wyłożoną pod chórem.

9. Intencje mszalne na rok 2019 będzie można składać od poniedziałku 9 kwietnia.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Irena Krzymkowska, Andrzej Maciejewski i Barbra Pic. W ich intencji i w intencji wszystkich naszych zmarłych prośmy dobrego Boga: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Powierzmy się św. Michałowi Archaniołowi Patronowi naszej parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.