Ogłoszenia duszpasterskie

10/10/2018

Pobiedziska, 07.10.2018 r.

  1. Rozpoczynamy XXVII Tydzień Zwykły Roku Liturgicznego.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które sprawujemy w następującym porządku:

– dla dzieci i młodzieży w środę i piątek o godz. 16.30; dla dorosłych od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w sobotę i niedzielę o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w łączności z nabożeństwem różańcowym.

  1. W przyszłą niedzielę, m. in. z racji 100 rocznicy święceń kapłańskich bł. bp. Michała Kozala przeżywać będziemy niedzielę powołaniową, prosząc Chrystusa Pana Dobrego Pasterza o nowe i święte powołania do służby Bożej. Gościć będziemy siedmiu alumnów naszego seminarium z księdzem moderatorem. Księża klerycy podzielą się świadectwem swego życia, po Mszy św. o godz. 9.00 spotkają się z członkami Żywego Różańca. Po sumie sprawowanej o godz. 11.00  przejdziemy do wikariatu, gdzie przy obelisku upamiętniającym Biskupa Męczennika odmówimy modlitwę ku Jego czci. O godz. 17.00 odbędzie się w kościele spotkanie z wszystkimi kandydatami do bierzmowania. O godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. Jeżeli byłyby rodziny chcące zjeść niedzielny obiad w miłym i zapewne ciekawym towarzystwie dwóch lub trzech kleryków to prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Po każdej Mszy św. alumni przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać obrazki powołaniowe oraz płyty z ich nagraniami za dobrowolną ofiarą.
  2. W sobotę przypada 13 dzień października – ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Fatimskie nabożeństwo różańcowe rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17.30 i zakończy procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Następnie niedzielna Msza św. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  3. Przyszła niedziela to także druga niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe, a część z tych ofiar ze względu na Niedzielę Papieską przekażemy na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, który wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy.
  4. Informujemy, że sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli abp Tomasz Peta metropolita Astany w Kazachstanie 28 maja przyszłego roku podczas Mszy św. o godz. 17.00.
  5. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.