Ogłoszenia duszpasterskie

04/12/2020

Pobiedziska, 29.11.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Roraty dla dzieci i młodzieży sprawować będziemy we wtorki i piątki o godz. 17.30. Roraty dla dorosłych w sobotę o godz. 7.00.
  2. Zmarła p. Ewa Andrychiewicz-Kurzawska, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, która namalowała do naszego kościoła obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Na początku lat 90. został on podarowany parafii przez p. Jolantę Kurzawską, żonę prof. Andrzeja Kurzawskiego, malarza. Zamarłą malarkę częstochowskiej Ikony powierzajmy dobremu Bogu.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej. O godz. 17.15 nabożeństwo powołaniowe kończące adorację. Osoby pragnące czuwać przy Chrystusie Panu prosimy, aby wpisały się na listę wyłożoną pod chórem. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00 – tylko indywidualnie zgłoszonych.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.15 medytacja, o 9.30 różaniec i o 10.00 Msza św.
  5. W zakrystii lub w biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne – oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą.
  6. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.