Ogłoszenia duszpasterskie

15/10/2018

Pobiedziska, 14.10.2018 r.

 1. Rozpoczynamy XXVIII Tydzień Zwykły Roku Liturgicznego.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym. Ze względu na Mszę św. ślubną sprawowaną w piątek różaniec dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30 odmówimy tylko w środę.
 3. Dzisiaj, m. in. z racji 100. rocznicy święceń kapłańskich bł. bp. Michała Kozala przeżywamy niedzielę powołaniową, prosząc Chrystusa Pana Dobrego Pasterza o nowe i święte powołania do służby Bożej. Gościmy siedmiu alumnów naszego seminarium z moderatorem ks. dr. Radosławem Kaźmierskim. Po sumie sprawowanej o godz. 11.00  przejdziemy do wikariatu, gdzie przy obelisku upamiętniającym Biskupa Męczennika odmówimy modlitwę ku Jego czci. O godz. 17.00 odbędzie się w kościele spotkanie z wszystkimi kandydatami do bierzmowania. O godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. Dziękujemy rodzinom, które zaprosiły naszych gości na wspólny obiad. Po każdej Mszy św. alumni przy wyjściu z kościoła rozprowadzają obrazki powołaniowe oraz płyty z ich nagraniami za dobrowolną ofiarą.
 4. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe, a część z nich ze względu na Niedzielę Papieską przekażemy na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, który wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy.
 5. Informujemy, że sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli abp Tomasz Peta metropolita Astany w Kazachstanie 28 maja przyszłego roku podczas Mszy św. o godz. 17.00.
 6. We wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Świętego Piotra. O godz. 20.15 rozpoczniemy w naszym kościele wspomnieniowe czuwanie dla św. Jana Pawła II z Jego ulubionymi pieśniami i piosenkami. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy!
 7. Pod chórem zostały wyłożone formularze na wypominki jednorazowe i roczne. Informujemy, że modlitwy za zmarłych na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada rozpoczną się o godz. 13.00. Czasowo – do połowy listopada – na cmentarzu zostały podstawione dodatkowo dwa kontenery na śmieci. Koszt wywozu jednego kontenera to 500 zł. W roku ubiegłym wywóz śmieci w okolicach Wszystkich Świętych wyniósł blisko 8 tys. zł.
 8. W piątek 19 października przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W czasie modlitwy różańcowej posłużymy się Jego ostatnimi rozważaniami, które poprowadził przed swą śmiercią w bydgoskim kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników. Po różańcu będzie możliwość ucałowania relikwii Kapłana Męczennika.
 9. W poniedziałek 15 i 22 października biuro parafialne będzie nieczynne. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
 10. Dnia 16 października o godz. 18.00 w kościele pw. Świętego Ducha comiesięczna Msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja. Wcześniej o 17.30 modlitwa różańcowa.
 11. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.