Ogłoszenia duszpasterskie

02/11/2018

 

 1. Rozpoczynamy XXX Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego.
 2. Powoli kończy się różańcowy miesiąc październik. Z całego serca zachęcamy do odmawiania tej pięknej modlitwy. Różaniec za zmarłych z naszych rodzin dla dzieci i młodzieży będzie w piątek o 16.30.
 3. Pod chórem są wyłożone formularze na wymienianki jednorazowe i roczne. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych, tj. w czwartek 1 listopada, nabożeństwo na cmentarzu rozpocznie się procesją o godz. 13.00, a następnie ok. godz. 13.30 Msza św. Zwracamy się z gorącą prośbą, aby w czasie Mszy św. nie spacerować po cmentarzu, nie rozmawiać i zachować godną postawę przeżywania Najświętszej Ofiary oraz miejsca spoczynku naszych bliskich. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 13.30 na cmentarzu. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
 4. W piątek, 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – w polskiej tradycji Dzień Zaduszny – Msze św. o godz. 7.00, 11.00 – po jej zakończeniu procesja za zmarłych wokół kościoła oraz o godz. 17.30.
 5. Za zmarłych z wymienianek jednorazowych będziemy się modlić począwszy od 2 listopada przez tydzień – zawsze pół godziny przed Mszą św. odmawiając różaniec.
 6. Wymienianki roczne bardzo serdecznie prosimy składać do końca listopada.
 7. Przypominamy, że do dnia 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W tym celu należy: być wolnym od przywiązania do grzechu; być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię św.; odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego; nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
 8. Dnia 2 listopada w Dzień Zaduszny przypada także pierwszy piątek miesiąca. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się od godz. 9.00. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec za zmarłych z wymieniankami jednorazowymi i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Okazja do spowiedzi św., ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będzie już w środę od godz. 16.00. Skorzystajmy z tego sakramentu, aby jak najlepiej przeżyć tę Uroczystość i przyjść z pomocą duszom czyśćcowym. W najbliższy piątek biuro parafialne będzie nieczynne.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.30 modlitwa różańcowa, a o godz. 10.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.
 10. Za tydzień po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca. Różaniec św. w intencji Parafii Wspólnota Żywego Różańca odmówi w poniedziałek 12 listopada.
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. dla dzieci zostaną poświęcone książeczki pierwszokomunijne. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie dla rodziców.
 12. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Gniezna na modlitwę w intencji powołań i za kapłanów. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 17 listopada. Koszt 10 zł.
 13. Apel Rady Rodziców ze szkoły w Pobiedziskach Letnisku. → (dodatek)
 14. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.
 15. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.