Ogłoszenia duszpasterskie

21/08/2021

Pobiedziska, 22.08.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 21. Tydzień Roku Kościelnego.
  2. W czwartek 26 bm. Uroczystość NMP Częstochowskiej. Przy ołtarzu św. Anny Samotrzeciej prezentujemy ornat z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej – dar rodziców dzieci, które w bieżącym roku przystąpiły do I Komunii św. Ornat został wyhaftowany ręcznie przez siostry Bernardynki z Łowicza. Raz jeszcze dziękujemy serdecznie za ten piękny dar, który posłuży szczególnie w czasie nawiedzenia cudownego obrazu jasnogórskiego.
  3. Zwracamy się do osób posiadających archiwalne zdjęcia naszego kościoła z prośbą o ich udostępnienie i zeskanowanie. Mogą one w bardzo dużym stopniu pomóc w restauracji świątyni, a w przyszłości przygotować stosowne opracowanie historyczne. W ostatnich dniach pracownia konserwatorska dokonała kilku odkrywek w naszym kościele. Prace te będą kontynuowane przez około dwa tygodnie.
  4. W bieżącym tygodniu zostaną zamontowane nowe, dębowe drzwi do zakrystii. Koszt – 11.800 zł. W Domu św. Józefa trwają prace stolarskie nad obudową kamiennych fundamentów. We wrześniu zostanie przeprowadzona restauracja bramy głównej na cmentarzu.
  5. W przyszłą niedzielę odbędą się dożynki gminne. Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony zostanie odprawiona o godz. 12.00 nad Jeziorem Biezdruchowskim. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia szczególnie rolników, sadowników, pszczelarzy, działkowiczów.
  6. Do końca sierpnia można jeszcze zapisać się na dziękczynienie za beatyfikację sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego w Gnieźnie w dniu 18 września. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w tej wyjątkowej uroczystości. Ze względu na konieczność przygotowania posiłku dla pielgrzymów prosimy o szybkie zgłoszenie swojego udziału.
  7. Ze względu na udział ks. proboszcza w rekolekcjach kapłańskich biuro parafialne w poniedziałek i środę będzie nieczynne. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
  8. W dniach 18 – 19 września odbędzie się w sanktuarium w Dąbrówce Kościelnej doroczny odpust. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. infułat Jan Kasprowicz, proboszcz Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie. Plan uroczystości jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i wydrukowany w parafialnym biuletynie.

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary

życzymy błogosławionego tygodnia