Ogłoszenia duszpasterskie

11/09/2021

 

Pobiedziska, 12.09.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 24. Tydzień Roku Kościelnego.
  2. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek kolejny dzień fatimski. O godz. 20.15 modlitwa różańcowa, następnie procesja z figurą Matki Bożej przy kościele. Naszą modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy zabrać świece.
  4. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po wieczornej Eucharystii poświęcimy krzyż postawiony przed plebanią. Jeżeli mamy w domach krzyże, które należy poświęcić prosimy o ich przyniesienie i dokonanie aktu poświęcenia.
  5. W piątek 17 września bolesna rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę i dzień Golgoty Wschodu.
  6. W sobotę odbędą się w Gnieźnie uroczystości dziękczynne za beatyfikację Stefana kard. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Wciąż zachęcamy do wzięcia udziału.
  7. W czwartek 16 września na Mszę św. i spotkanie zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią w naszej parafii do I Komunii św.
  8. W najbliższy poniedziałek, ze względu na spotkanie zarządców cmentarzy w Gnieźnie, biuro parafialne będzie nieczynne. Przepraszamy.
  9. W środę 15 bm. w parafii pw. Świętego Ducha comiesięczna modlitwa w intencji Kościoła Świętego, Ojczyzny i Rodziny radia Maryja. O 17.30 różaniec, a następnie Msza św.
  10. Przypominamy, że dniu 19 września o godz. 5.00 wyruszy z Rynku piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe w Dąbrówce Kościelnej. Zapisy, z podaniem danych osobowych potrzebnych do ubezpieczenia, w biurze parafialnym lub w zakrystii.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary

życzymy błogosławionego tygodnia