Ogłoszenia duszpasterskie

09/10/2021

Pobiedziska, 10.10.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 28. Tydzień Roku Kościelnego.
  2. Przeżywamy dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przy kościołach odbywa się kwesta na rzecz zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Jest to także druga niedziela miesiąca. Ofiary składane w czasie Mszy świętych przeznaczymy na cele inwestycyjne. Jak informowaliśmy, chcemy m.in. zakupić 80 składanych krzeseł do Domu św. Józefa. Wszystkim Ofiarodawcom już teraz wyrażamy naszą wdzięczność – Bóg zapłać.
  3. W środę 13. października – ostatnie nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 20.15. Po modlitwie różańcowej procesja z figurą Matki Bożej przy kościele. Prosimy o zabranie świec. W tym dniu, ze względu na modlitwę fatimską nie będzie różańca po wieczornej Mszy św.
  4. W piątek 15 października obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Datę obchodów wybrano na ten właśnie dzień, gdyż licząc od 1 stycznia, tyle trwałby okres wzrastania dziecka w łonie matki. Na ołtarzu św. Anny Samotrzeciej została wyłożona księga, do której można wpisywać intencje związane z utratą swojego dziecka. Można wpisać imię dziecka nienarodzonego, w intencji którego będziemy się modlić w czasie Mszy św. i nabożeństwa różańcowego. W planach jest postawienie na parafialnym cmentarzu nagrobka dziecka utraconego.
  5. W piątek o godz. 10.00 Msza św. i powtórny pochówek osób, których doczesne szczątki wydobyto podczas prac związanych z izolacją fundamentów ściany północnej kościoła. Z tego powodu biuro parafialne będzie nieczynne.
  6. W parafii pw. Świętego Ducha 13 października o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny. Wcześniej modlitwa różańcowa.
  7. Męski Różaniec w Pobiedziskach zaprasza na modlitwę w intencji Kościoła i Ojczyzny dnia 17 października o godz. 15.00 w miejscu Objawień Matki Bożej – kapliczka przy ul. Wł. Jagiełły.
  8. Pod chórem zostały wyłożone formularze na wypominki roczne i jednorazowe.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary

życzymy błogosławionego tygodnia