Ogłoszenia duszpasterskie

02/11/2018

Pobiedziska, 04.11.2018 r.

  1. Rozpoczynamy XXXI Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego.
  2. Za zmarłych z wymienianek jednorazowych modlimy się do czwartku 8 listopada pół godziny przed Mszą św. odmawiając różaniec.
  3. Wymienianki roczne bardzo serdecznie prosimy składać do końca listopada.
  4. Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca. Różaniec św. w intencji Parafii Wspólnota Żywego Różańca odmówi w poniedziałek 12 listopada.
  5. Podczas Mszy św. dla dzieci zostaną poświęcone książeczki pierwszokomunijne. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie dla rodziców.
  6. Zgodnie z zapowiedzią, przed kościołem trwa dziś zbiórka dla ciężko chorego Jasia.
  7. W przyszłą niedzielę przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do udziału w Mszy św. za Ojczyznę o godz. 11.00, podczas której towarzyszyć nam będzie duet trębaczy. Jest to zarazem druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie została wylana na powierzchni 150 m2 betonowa posadzka w Domu Św. Józefa. W najbliższych dniach ma się rozpocząć remont północnej strony dachu naszego kościoła, prezbiterium i zakrystii.
  8. W dniach od 17 do 21 listopada przeżywać będziemy rekolekcje wraz ze św. Józefem Kaliskim. W sobotę na Mszę św. wieczorną przyjedzie do nas w kopii cudownego obrazu św. Józef z kaliskiego sanktuarium. W Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu św. Józefa Kaliskiego cieszymy się obecnością Opiekuna Świętej Rodziny i Kościoła Świętego. Pragniemy modlić się zwłaszcza w intencji małżonków i rodzin. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Lewandowski z Kalisza.
  9. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.
  10. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.