Ogłoszenia duszpasterskie

06/12/2018

Pobiedziska, 25.11.2018 r.

  1. Dzisiejszą Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla rozpoczynamy XXXIV, ostatni Tydzień Roku Kościelnego. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, w którą obchodzić będziemy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Ze względu na prace remontowe prosimy, aby uczestnictwo w niedzielnej eucharystii dzieci klas III i kandydatów do bierzmowania potwierdzili swoimi podpisami rodzice. Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje całkowity zakaz przechodzenia na teren wygrodzony wokół kościoła. Dziękujemy jednocześnie za dodatkowe ofiary składane na trwający remont – Bóg zapłać.
  3. Z powodu prac remontowych dachu i bardzo napiętych terminów, w których prace te muszą być zakończone, w pierwszą sobotę miesiąca grudnia wyjątkowo nie będzie różańca i Mszy św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie pierwszo sobotnim w kościele pw. Świętego Ducha – początek o godz. 9.00.
  4. Siostry Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają dawne wychowanki na dzień skupienia w dniu 8 grudnia br., który będzie refleksją nad tematem: ”Odnowić przymierze z Maryją”. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegółowy program jest dostępny na tablicy ogłoszeń.
  5. W dniu 29 listopada odbywać się będą Uroczystości upamiętniające członków organizacji wolnościowej „Krucjata wolności”, która działała w Pobiedziskach w latach 1951 -1954. O godz. 16.30 w parafii pw. Świętego Ducha Msza św., a następnie odsłonięcie pamiątkowej tablicy i okolicznościowa wieczornica. Zapraszamy do uczestnictwa.
  6. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.
  7. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.