Ogłoszenia duszpasterskie

06/12/2018

Pobiedziska, 02.12.2018 r.

 1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Roraty dla dzieci, młodzieży i starszych sprawować będziemy we wtorki i czwartki o godz. 17.30. Dzieci do klasy VI jako potwierdzenie udziału w roratach będą otrzymywały naklejki z postaciami biblijnymi. Obecność starszych prosimy, aby swoim podpisem potwierdzali rodzice. Dotyczy to, także, ze względu na trwający remont, udziału w niedzielnej eucharystii. Prosimy nie przychodzić do zakrystii i nie przekraczać odgrodzonego terenu. Dziękujemy za zrozumienie.
 2. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Matki Bożej Pani Pobiedzisk o stałej porze.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Wyjątkowo ze względu na prace remontowe nie będzie w tym miesiącu całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań do służby Bożej. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych z posługą sakramentalną ksiądz wikariusz odwiedzi już w czwartek, a ks. proboszcz do Domu Opieki Społecznej uda się w pierwszy piątek od godz. 9.00.
 4. W pierwszy poniedziałek miesiąca Wspólnota Żywego Różańca o godz. 17.00 spotka się na modlitwie różańcowej w kościele. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej parafii. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a podczas Eucharystii o godz. 12.30 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 5. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza św. o godz. 11.00. Po Mszy św. indywidualna modlitwa związana z Godziną Łaski.
  Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
 6. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na prace remontowe. Dziękujemy za przekazane ofiary na konto parafialne i złożone osobiście. Trwające prace powierzamy gorąco modlitwie Parafian i wszystkich Sympatyków pobiedziskiej fary.
 7. W zakrystii lub w biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne – małe w cenie 7 zł, a duże po 13 zł. Opłatki na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą.
 8. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.
 9. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.