Ogłoszenia duszpasterskie

10/08/2018

Pobiedziska, 12.08.2018 r.

Rozpoczynamy XIX tydzień zwykły Roku Liturgicznego.

W poniedziałek – 13 dzień sierpnia, kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na wieczorną Mszę św., a po niej na modlitwę różańcową i procesję z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

W środę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie warzyw, owoców, kwiatów i ziół.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj w czasie Mszy świętych z przeznaczeniem na cele remontowe.

W ubiegłym tygodniu pożar strawił budynek w miejscowości Bociniec 16. Spłonęły zapasy siana dla zwierząt oraz zebrane plony zbóż. W imieniu dotkniętych pożarem, w imieniu sołtysa oraz własnym zwracamy się z serdeczną prośbą szczególnie do rolników o dary w postaci siana oraz zboża. W ten sposób będzie można zapewnić bezpieczną zimę dla zwierząt znajdujących się w gospodarstwie. Wszyscy chętni, ofiarami pieniężnymi wrzucanymi do skarbony pod chórem, mogą wspomóc naszych parafian dotkniętych tak bolesnym wypadkiem. Bóg zapłać za każdy gest serca.

Kustosz Sanktuarium Dąbrowieckiej Matki Pocieszenia zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach 8 i 9 września. Szczegółowy plan został wywieszony w gablocie ogłoszeń. W roku bieżącym zapraszamy na pielgrzymkę rowerową z udziałem kapłana do Dąbrówki Kościelnej w niedzielę 9 września. Wyjazd sprzed Fary o godz. 7.00. Zapisy w biurze parafialnym. W celu opłaty ubezpieczenia prosimy o podanie przy zapisie adresu zamieszkania i numeru pesel. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych opiekunów.

W niedzielę 26 sierpnia 2018 r. w godzinach od 9.00 do 14.00 przy kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie odbędzie się zbiórka krwi. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii, zawierzając Mu szczególnie wszystkich żniwujących, pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę i odpoczywających na wakacjach.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.