Ogłoszenia duszpasterskie

26/01/2019

Pobiedziska, 27.01.2019 r.

Rozpoczynamy III Tydzień Zwykły w Roku Liturgicznym.

W parafii trwa kolęda. Biuro parafialne w bieżącym tygodniu będzie czynne w godzinach przedpołudniowych. W czwartek będzie już sprawowana Msza św. wieczorna.

Przełożona kolęda w Pomarzanowicach, numery od 1 do 10, odbędzie się w środę 30 stycznia od godz. 10.00.

W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Co pół godziny będzie okazja przystąpienia do Komunii św. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Pierwsza sobota miesiąca przypada w dniu 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.30. Podczas każdej Eucharystii poświęcenie gromnic. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą ogarnijmy wszystkie siostry, ojców i braci zakonnych. Pamiętajmy zwłaszcza o żyjących pośród nas i modlących się z nami, a także za nas Siostrach ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego. Przed Mszą św. o godz. 11.00 ze względu na pierwszą sobotę miesiąca i nabożeństwo pierwszo sobotnie  o godz. 10.15 medytacja, o godz. 10.30 modlitwa różańcowa. Dzieci z klas III prosimy, aby na poświęcenie świeć do I Komunii św. przyszły na Mszę św. w niedzielę o godz. 12.30.

Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą niedzielę lutego po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00.

W minionym tygodniu policja poinformowała parafię, że na naszym cmentarzu nieznany dotąd sprawca dopuścił się wielce haniebnego czynu zakopania w grobie ludzkim szczątek zwierzęcia. Na wniosek rodziny trwa śledztwo. Rodzinie zmarłego wyrażamy jak największe wyrazy współczucia i ubolewania. Jednocześnie apelujemy o uszanowanie miejsca spoczynku zmarłych. Prosimy  o to wierzących i niewierzących; prosimy o stosowanie się do regulaminu cmentarza. Niejednokrotnie nawet  od osób starszych na zwróconą uwagę, że po cmentarzu nie jeździ się rowerem, nie wprowadza się psów i innych zwierząt, nie pali się papierosów i nie spożywa się posiłków lub alkoholu, spotykamy się z dużym niezrozumieniem a nawet agresją i wulgaryzmami. Takie postępowanie jest oznaką nie tylko braku wyczucia religijnego i wiary, ale i zwyczajnego braku kultury osobistej i pewnego rodzaju demoralizacji obyczajów.

Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.