Ogłoszenia duszpasterskie

01/09/2018

Pobiedziska, 26.08.2018 r.

Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej rozpoczynamy XXI tydzień zwykły Roku Liturgicznego.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce rowerowej na uroczystości odpustowe w Dąbrówce Kościelnej przypadające w niedzielę 9 września. Wyjazd sprzed Fary o godz. 7.00. Zapisy w biurze parafialnym do środy włącznie. W celu opłaty ubezpieczenia prosimy o podanie przy zapisie adresu zamieszkania i numeru pesel. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych opiekunów. Są jeszcze wolne miejsca w mikrobusie udającym się do Dąbrówki. Wyjazd z Rynku o godz. 8.00. Zapisy w sklepie „Świat Niskich Cen” przy ul. Kazimierza Odnowiciela.

W sobotę 1 września przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. O pokój na świecie i w intencji ofiar będziemy się modlić szczególnie w czasie Mszy św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 10.00. Pół godziny przed Mszą św. modlitwa różańcowa.

W zakrystii dzieci klas IV mogą odbierać w zakrystii formularze „Pierwszych 9-ciu piątków miesiąca”. Przypominamy, że warunkiem koniecznym spełnienia obietnicy Pana Jezusa jest, nie sama spowiedź św., ale przyjęcie w pierwszy piątek miesiąca komunii św.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca. Za tydzień sprawowana już będzie Msza św. o godz. 12.30, podczas której zostaną poświęcone tornistry z przyborami. Zapraszamy szczególnie dzieci klas pierwszych.

Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.