Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017

01/05/2017

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną.

2. Rozpoczynamy w Polsce IX Tydzień Biblijny. Serdecznie zachęcamy, aby wszyscy uczestnicy Mszy św. zabrali ze sobą sigla, wyłożone w koszyczku pod chórem, które w domu należy odszukać w Piśmie Św. i poddać dany fragment osobistej lub rodzinnej refleksji. Od zakończenia Mszy św. o godz. 13.00 do wieczornej Eucharystii w Farze będzie można odsłuchać, w ramach narodowego czytania, List do Galatów. Zachęcamy do nawiedzenia naszej świątyni i wsłuchanie się w Słowo Boże.

3. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe sprawowane będą o godz. 18.00. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu i pieśni maryjnej wsłuchiwać się będziemy w czytanki podejmujące temat objawień fatimskich. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w łączności z nabożeństwami majowymi. Sołtysów poszczególnych wiosek proszę o kontakt w celu ustalenia wspólnego nabożeństwa przy krzyżu lub figurze.

4. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do udekorowania domostw flagami narodowymi.

5. W pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w modlitwach o intencji o nowe powołania do służby Bożej. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną ks. Mariusz odwiedzi od godz. 7.00. Ks. proboszcz do domów opieki społecznej uda się na godz. 9.00.

6. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w roku 100. rocznicy objawień fatimskich, rozpoczynamy w naszym kościele sprawowanie w pierwsze soboty miesiąca o godz. 11.00, Mszy św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wcześniej, przed Mszą św., o godz. 10.30, różaniec wynagradzający.

7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. W czwartek 11 maja zapraszamy na spotkanie o godz. 16.30 osoby tworzące Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich AG.

8. Wyjątkowo w przyszłą – pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

9. W parafii w Węglewie, w sobotę 27 maja organizowana jest piesza pielgrzymka z wizerunkiem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Ostrów Lednicki. Wyjście spod kościoła w Węglewie o godz. 9.00. Msza św. na Ostrowie Lednickim o godz. 12.00.

10. W parafii w Węglewie, 21 maja br. odbędzie się zbiórka krwi. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

11. W gablocie została wywieszona także propozycja pielgrzymki lotniczej do Fatimy. Zachęcamy do zapoznania się z nią.

Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.