Ogłoszenia duszpasterskie

30/03/2019

Pobiedziska, 31.03.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu nazywaną Laetare
 2. Z całego serca zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 3. Rozpoczynamy w imię Boże rekolekcje. Wygłosi je ks. Karol Świderski – pracownik Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Nauki będą głoszone podczas niedzielnych Mszy świętych, a w dni powszednie w czasie wieczornych Mszy św. do środy włącznie. Prosimy, aby skorzystać z tej okazji duchowej odnowy.
 4. We wtorek 2 kwietnia przypada 14 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Zapraszamy do Fary na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski, aby następnie przejść z zapalonymi zniczami pod pomnik Najśw. Serca Pana Jezusa na Rynku i tam o godz. 21.37, przy dźwiękach dzwonów wspomnieć tamte chwile, przeżywane razem po odejściu kogoś nam bardzo bliskiego. Zachęcamy tym bardziej, że w roku bieżącym przypada 40 rocznica pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny.
 5. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań; o godz. 17.15. nabożeństwo powołaniowe

– w pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi św. od. godz. 16.30. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

– w pierwszą sobotę o godz. 9.15 medytacja, o 9.30 – różaniec i o godz. 10.00 Msza św.

 • Dekanalny duszpasterz młodzieży – ksiądz wikariusz parafii dziekańskiej –  zaprasza młodzież  (od klasy 7 SP wzwyż) do wzięcia udziału w Diecezjalnym Święcie Młodych Wojciech 2019, które w tym roku przypada 27.04.2019 r. Koszty uczestnictwa młodzieży pochodzącej z naszej parafii pokryje parafia. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub do ks. Krzysztofa.
 • W poniedziałek 1 kwietnia Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji rekolekcji o godz. 17.00. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca tj. 14 kwietnia.
 • Dnia 10 kwietnia w rocznicę katastrofy smoleńskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 17.00 pod Krzyż Katyński, aby naszą modlitwą objąć wszystkich poległych na Wschodzie.
 • W Niedzielę Palmową po sumie, czyli ok. godz. 12.00, tradycyjnie na Rynku odbędzie się poświęcenie palm i pisanek biorących udział w corocznym konkursie organizowanym przez Pobiedziski Ośrodek Kultury. Wymarsz korowodu ok. 11.45 sprzed Ośrodka Kultury.
 • Dnia 29 kwietnia Przychodnia Lekarska w Pobiedziskach zaprasza na badania kardiologiczne, stanowiące profilaktykę udarowo – zawałową. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 • Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.
 • Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.