Ogłoszenia duszpasterskie

05/04/2019
  1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. 
  2. Z całego serca zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
  3. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca tj. 14 kwietnia.
  4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Będzie to zarazem druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe. Uczestników Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 prosimy o zgromadzenie się na początku przy figurze Najśw. Serca Pana Jezusa przy kościele. Tam nastąpi odczytanie stosownej Ewangelii i poświęcenie palm. Następnie uroczyście w procesji wejdziemy do kościoła.
  5. W  wtorek 9 kwietnia w naszej parafii odbędzie się spowiedź św. przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 10.30 nabożeństwo pokutne, a następnie spowiedź od godz. 11.00 do 12.00. W godzinach popołudniowych o godz. 16.00 nabożeństwo pokutne, a od godz. 16.30 do 17.30 spowiedź św. Okazja do spowiedzi św. także w godzinach wieczornych od 19.00 do 19.45. Komunia święta będzie udzielana co 20 minut. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnią chwilę. Skorzystajmy z posługi kapłanów dekanatu, by w należytym spokoju i skupieniu przystąpić do sakramentu pojednania – sakramentu uzdrowienia. Ma nam w tym dopomóc nabożeństwo pokutne, które jest formą nabożeństwa Słowa Bożego, przybliżającego prawdę o naszym grzechu i nieskończonym Bożym Miłosierdziu. W czasie nabożeństwa wspólnie dokonamy rachunku sumienia. Zachęcamy do uczestnictwa.
  6. Ze względu na spowiedź w dekanacie biuro parafialne będzie czynne tylko bezpośrednio po porannej Mszy św. Prosimy o zrozumienie.
  7. Dnia 10 kwietnia tj. w środę, w rocznicę katastrofy smoleńskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 17.00 pod Krzyż Katyński, aby naszą modlitwą objąć wszystkich poległych na Wschodzie.
  8. W najbliższą sobotę 13 kwietnia przypada 100. rocznica przysięgi Straży Ludowej w Pobiedziskach. Msza św. w naszym kościele o godz. 16.00. Po Eucharystii uroczystości na Rynku wraz z odtworzeniem przysięgi przez grupę rekonstrukcyjną oraz odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego Uczestników Powstania Wielkopolskiego z Ziemi Pobiedziskiej. Szczegółowy program obchodów wraz z konferencją i spacerem do historycznych miejsc związanych ze wspominanym wydarzeniem dostępny jest na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.                                                                                    
  9. W Niedzielę Palmową po sumie, czyli ok. godz. 12.00, tradycyjnie na Rynku odbędzie się poświęcenie palm i pisanek biorących udział w corocznym konkursie organizowanym przez Pobiedziski Ośrodek Kultury. Wymarsz korowodu ok. 11.45 sprzed Ośrodka Kultury.
  10. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.