Ogłoszenia duszpasterskie

13/04/2019

Pobiedziska, 14.04.2019 r.

1. Niedzielą Palmową, którą wspominamy wjazd Chrystusa do Jerozolimy rozpoczynamy VI, ostatni tydzień Wielkiego Postu. Po sumie, na Rynku poświęcenie wielkopolskich palm wielkanocnych i pisanek.

2. Dziękujemy serdecznie za złożone dzisiaj ofiary w czasie Mszy św. z przeznaczeniem na cele remontowe. Dziękujemy za dokonane wpłaty na konto parafialne.

4.W poniedziałek 15 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie w kościele dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

5. We wtorek na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Niedzielą Palmową wchodzimy w obchody Wielkiego Tygodnia.  Wspomnienie i celebracja Męki,  Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana stanowią centrum naszej wiary.  Zaplanujmy czas tak,  abyśmy mogli  spotkać się na uroczystych obchodach całego Triduum Paschalnego.

Porządek Triduum Paschalnego jest następujący:

WIELKI CZWARTEK

W Katedrze Prymasowskiej w Gnieźnie o godz. 10.00 Msza św. Krzyżma
z poświęceniem Olejów Świętych. W czasie tej uroczystej Eucharystii kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.

W naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

Pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii – Msza Św.  Wieczerzy Pańskiej o godz.  18.00.  Podczas jej sprawowania będzie miał miejsce obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom.  Prosimy, aby w tym pięknym obrzędzie wzięli udział Panowie, którzy uczestniczyli w nim w ubiegłych latach.

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz.  20. 00. 

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu obowiązuje post ścisły,  od którego nie ma dyspensy.        

O godz.  9.00 Droga Krzyżowa.

O godz. 10.00 odbędzie się pierwsza spowiedź św. dzieci, które w tym roku przystąpią w pełni do uczestnictwa w Ofierze Mszy św.

O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Tak więc każdego dnia przez dziewięć dni zapraszamy do kościoła o godz. 15.00, aby trwać na modlitwie przed Chrystusem Panem Miłosiernym, przy relikwiach św. Siostry Faustyny.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz.  18.00. Po Liturgii adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała przez całą noc. Zachęcamy do modlitewnego czuwania. Dziękujemy Bractwu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk za podjęte zobowiązanie całonocnej adoracji. Prosimy serdecznie, aby osoby, które podejmą czuwanie wpisały się na listę wyłożoną pod chórem.

Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je przynosić do piątku  do godz. 10.00.

WIELKA SOBOTA

Od godz. 10.00 do 14.00, co godzinę będziemy święcić potrawy  w kościele. Od godziny 10.00 również święcenie potraw na wioskach wg następującego porządku:

  • Świetlica na Głównej
  • Pomarzanowice przy figurze, następnie przy sklepie VIKI
  • Kocanowo – Brzózki, u pp. Czarneckich
  • Czachurki
  • Wagowo w świetlicy i u pp. Jankowskich
  • Gołuń w świetlicy

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz.  20. 00.

Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść świece.  Zaleca się zachowanie w Wielką Sobotę postu jakościowego.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Pierwsza Msza św.  z procesją Zmartwychwstania o godz. 6.00.  Pozostałe Msze św.  o godz.  9.00; 11.00; 12.30 i 18.30.  W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

7. W ramach dekanatu organizowany jest wyjazd na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie, które odbędą się w niedzielę 28 kwietnia. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed szkoły. Przejazd fundują parafie dekanatu pobiedziskiego. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym, podając nr pesel i adres zamieszkania wraz z numerem kontaktowym telefonu.

8. W parafii dziekańskiej dnia 16 bm. o godz. 18.00 Msza św. za Kościół, Ojca Świętego, Ojczyznę oraz w stałych intencjach Rodziny Radia Maryja. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

9. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.