Ogłoszenia duszpasterskie

20/04/2019

Pobiedziska, 21.04.2019 r.

  1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji składamy wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym na Święta do naszej Parafii życzenia, aby przenikała nas wszystkich prawda, że, jak napisał swej najnowszej adhortacji papież Franciszek Christus vivit: „Chrystus żyje. On jest naszą nadzieją, jat najpiękniejszą młodością tego świata. Zmartwychwstały Pan jest z Tobą i nigdy cię nie opuszcza. Niezależnie od tego jakbyś się oddalił, Zmartwychwstały jest obok ciebie, abyś zaczął od nowa”. Z całego serca życzymy Wam i Waszym bliskim, aby Uroczystości Paschalne raz jeszcze wzmocniły Waszą wiarę i przypomniały, że Jezus – Prawdziwy Mesjasz Pan – jest z nami, i że każdy z nas może stać się żywym świadkiem działania Jego boskiej mocy.
  2. Z serca dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżywania w naszej Rodzinie Parafialnej Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy Panu Kościelnemu i Osobom, które przygotowywały Ciemnicę i Grób Pański, Panu Organiście, Paniom dbającym o czystość naszej świątyni, Służbie Liturgicznej. Dziękujemy Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary za przekazane kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz ofiary pieniężne na ten cel. Dziękujemy serdecznie Wszystkim Darczyńcom i wypraszamy łaski u Zmartwychwstałego Pana.
  3. Jutro drugie Święto Wielkanocy. Msze św. wg porządku niedzielnego. Przed kościołem tradycyjna zbiórka ofiar na KUL i katolickie szkoły.
  4. W środę Nowenna do MBNP, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk.
  5. Trwamy w okresie wielkanocnym. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna obchód Tygodnia Miłosierdzia. O godz. 15.00 będziemy się modlić w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ta modlitwa trwa w naszym kościele od Wielkiego Piątku w ramach Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji.
  8. W środę i piątek o godz. 16.00 próba dzieci komunijnych, w czwartek 25 kwietnia spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  9. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.