Ogłoszenia duszpasterskie

11/05/2019

Pobiedziska, 12.05.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Rozpoczynamy IV Tydzień Wielkanocny i zarazem Tydzień Modlitw o Powołania. Stawajmy przed Chrystusem – Dobrym Pasterzem z pokorną prośbą o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dla naszej parafii szczególnym dniem duchowej radości, ponieważ 23 dzieci przyjmuje po raz pierwszy w swoim życiu Chrystusa eucharystycznego. Otoczmy je i ich rodziny serdeczną modlitwą. Dzieci przez tydzień będą przychodziły na Mszę św., w ramach tzw. białego tygodnia, aby modlić się w intencji swoich najbliższych. W piątek udajemy się z dziećmi komunijnymi na pielgrzymkę dziękczynną do Lichenia. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych w autokarze. Jeżeli ktoś chciałby z nami pojechać, to prosimy zgłosić się w zakrystii lub biurze parafialnym. Koszt 20 zł. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00, powrót ok. godz. 16.00. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za ofiarowany dla parafii złoty ornat.
 3. Zachęcamy do udziału w wieczornych Mszach św. i nabożeństwach majowych. 
 4. Rocznica I Komunii św. będzie miała miejsce 19 maja podczas Mszy św. o godz. 12.30. Próba dzieci obchodzących rocznicę w piątek 17 maja o godz. 16.00, a spowiedź św. w sobotę 18 maja o godz. 10.00.
 5. W poniedziałek, 13 maja, rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. Ze względu na biały tydzień, wyjątkowo początek o godz. 20.30. Po modlitwie różańcowej – litania loretańska i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Niech nabożeństwo to ma dla nas charakter wynagradzający Chrystusowi i Jego Matce, Pani Jasnogórskiej, za profanację ich cudownego wizerunku w częstochowskiej ikonie.
 6. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczamy na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!
 7. W piątek na wieczorną Mszę św. i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 8. Na początku lipca będziemy przeżywać 15. rocznicę koronacji Matki Bożej łaskawej Pani Pobiedzisk i 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Wraz z Bractwem przygotowujemy odpowiednią oprawę tych uroczystości; m.in. zaprosiliśmy znaną piosenkarkę Eleni z koncertem pieśni maryjnych i papieskich. Zwracamy się do osób, które mogą nas wesprzeć finansowo w organizacji koncertu i innych wydarzeń rocznicowych. Serdecznie dziękujemy firmie Tiptopol, która już z dużą otwartością obiecała swą pomoc.
 9. Od dzisiejszej niedzieli, co tydzień, będzie ukazywał się biuletyn parafialny – „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”. Będzie on zawierał głównie informacje z życia parafii, pełną treść ogłoszeń duszpasterskich oraz tygodniowe intencje mszalne. Ogłoszenia w czasie Mszy św. będą podawane w formie skróconej. Biuletyn jest wyłożony pod chórem. Koszt dobrowolny, wystarczy nawet 20 groszy.
 10. Parafia w Węglewie zaprasza na pielgrzymkę z wizerunkiem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Ostrów Lednicki w sobotę 18 maja. Wyjście sprzed kościoła o godz. 9.00. Powrót we własnym zakresie ok. godz. 12.00. Natomiast w niedzielę 26 maja, w godzinach od 9.00 do 14.00, odbędzie się w Węglewie zbiórka krwi. Ks. proboszcz z Węglewa zaprasza do udziału w tej szczytnej akcji.
 11. Dnia 16 maja, o godz. 18.00 w parafii pw. Świętego Ducha, comiesięczna Msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja. Wcześniej, o 17.30 nabożeństwo majowe.
 12. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.