Ogłoszenia duszpasterskie

25/05/2019
 1. Rozpoczynamy VI Tydzień Wielkanocny.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Dla nich wszystkich przed dobrym Bogiem i Matką Najświętszą, Maryją, wypraszamy potrzebne łaski, dla zmarłych modlimy się o życie wieczne.
 3. We wtorek 28 maja abp Tomasz Peta a Astany w Kazachstanie udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Otoczmy kandydatów naszą modlitwą.
 4. Zachęcamy do udziału w wieczornych Mszach św. i nabożeństwach majowych. 
 5. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące. Zgodnie ze wskazaniami Episkopatu Polski w poniedziałek będziemy sprawować wieczorną Mszę św. w okresie zasiewów, we wtorek Mszę św. o uświęcenie pracy, w środę za głodujących. Nabożeństwo majowe w tych dniach będzie wyglądało wg następującego porządku: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania Loretańska, modlitwa o dobre urodzaje i za kraje głodujące, procesja eucharystyczna ze śpiewem suplikacji, błogosławieństwo. We wtorek, ze względu na bierzmowanie nabożeństwo majowe odbędzie po porannej Mszy św.
 6. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W bieżącym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 9.15 medytacja, o 9.30 modlitwa różańcowa i o 10.00 Msza św. Zapraszamy na modlitwę z Niepokalaną, szczególnie w intencji przebłagania za grzechy tych osób duchownych, które  dopuściły się strasznego grzechu nieczystości i zgorszenia względem dzieci i młodzieży. Duchowni ci w sposób niewyobrażalny zranili osoby im powierzone, a miały być świadkami Boga, stały się zaś świadkami i narzędziem Zła. W ten sposób okaleczyli Kościół i Chrystusa, Pana i Mistrza, który im zaufał i zawołał z miłością po imieniu „Pójdź za Mną”. Będziemy prosili Maryję – Matkę Pięknej Miłości o czułą, matczyną opiekę dla dzieci i młodzieży skrzywdzonej, głęboko zranionej. Módlmy się nieustannie o cnotę czystości dla nas wszystkich, o promowanie jej w rodzinie, szkole, kulturze w szeroko rozumianych masmediach.
 8. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 11.00 odprawi i słowo Boże wygłosi ks. neoprezbiter Marcin Dopierała. Po zakończeniu Eucharystii udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 9. Pod chórem można się zaopatrzyć w parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła” oraz wyłożony został program parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej w dniach 23 – 30 listopada br.
 10. Zaproszenie Księdza Prymasa na pielgrzymkę na Jasną Górę.
 11. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.