Ogłoszenia duszpasterskie

01/09/2018

Pobiedziska, 02.09.2018 r.

Rozpoczynamy XXII Tydzień Zwykły Roku Liturgicznego.

W poniedziałek o godz. 18.00 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do kościoła na wspólną modlitwę różańcową.

W związku z rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego zapraszamy na wspólną Mszę św. parafii pobiedziskich do kościoła pw. Świętego Ducha, sprawowaną w poniedziałek o godz. 8.00.

W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 18.10. Lista osób adorujących została wyłożona pod chórem. Prosimy o wpisywanie się na nią, aby zapewnić ciągłość modlitwy u stóp Chrystusa Pana i zarazem bezpieczeństwo dla Najświętszego Sakramentu.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w domach prywatnych oraz w Domu Opieki Społecznej od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, co pół godziny okazja do przyjęcia Komunii św.

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe.

Przypominamy, że wyjazd pielgrzymki rowerowej na uroczystości odpustowe do Dąbrówki Kościelnej za tydzień, w niedzielę, o godz. 7.00 sprzed kościoła. Wyjazd z Dąbrówki ok. godz. 14.00.

W zakrystii dzieci klas szkoły podstawowej, a szczególnie z klas IV-tych, mogą odbierać formularze „Pierwszych 9-ciu piątków miesiąca”. Przypominamy, że warunkiem koniecznym spełnienia obietnicy Pana Jezusa, jest nie sama spowiedź, ale przyjęcie w pierwszy piątek miesiąca komunii św.

Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca. Od dzisiaj sprawowana już jest Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 12.30. Po błogosławieństwie ogólnym na zakończenie Mszy św. dzieci mogą podchodzić do ołtarza po błogosławieństwo indywidualne. Prosimy, aby dzieci, który nie przyjęły jeszcze Chrystusa eucharystycznego nie podchodziły do ołtarza w czasie komunii św., ponieważ zdarzają się przypadki omyłkowego udzielenia komunii św. Przypominamy przy tej okazji, że do komunii św. podchodzimy w postawie wyrażającej głęboki szacunek do Najświętszego Sakramentu, a więc ze złożonymi rękami, a przed przyjęciem Ciała Chrystusa jeżeli Komunia św. jest udzielana procesyjnie i stan zdrowia pozwala, należy przyklęknąć na jedno kolano lub z szacunkiem się skłonić. Podobnie po przyjęciu Chrystusa Pana odchodzimy w skupieniu, zachowując właściwą postawę.

Dyrektor Studium Muzyki Kościelnej i Chóru Prymasowskiego ogłasza nabór nowych organistów i śpiewaków. Więcej informacji można znaleźć w gablocie ogłoszeń.

Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.