Ogłoszenia duszpasterskie

04/06/2019

Pobiedziska, 02.06.2019 r.

 1. Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczynamy VII Tydzień Wielkanocny.
 2. Dzisiaj obchodzimy w Ojczyźnie Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem można złożyć dobrowolne ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Rozpoczął się miesiąc czerwiec poświęcony w sposób szczególny czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w wieczornych Mszach św. i nabożeństwach czerwcowych.  W niedzielę nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.15.
 4. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Po porannej, czwartkowej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań. Po chórem została wyłożona lista osób, które pragną czuwać przy Chrystusie eucharystycznym. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe i powołaniowe na zakończenie adoracji o godz. 17.15. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.
 5. W poniedziałek o godz. 17.00 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do kościoła na wspólną modlitwę różańcową. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 6. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy świętych przeznaczymy na cele remontowe.
 7. W piątek 7 czerwca przypada V rocznica ingresu abp. Wojciecha Polaka do Katedry Gnieźnieńskiej. Otoczmy naszego Pasterza gorącą modlitwą.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania, za ofiarowany dla parafii nowy Mszał oraz cztery tomy nowego wydania lekcjonarzy mszalnych. Swoje podziękowania za wspólną modlitwę i przekazaną ofiarę na fundusz duszpasterstwa młodzieżowego w Kazachstanie prosił przekazać abp Tomasz Peta Metropolita Astany. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Myślimy już o godnym przygotowaniu Uroczystości Bożego Ciała. Główna Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, będzie sprawowana na Rynku przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 11.00. Prosimy, jak w latach ubiegłych, o przygotowanie ołtarzy i trasy procesyjnej. Do udziału w procesji w strojach liturgicznych zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Nie będzie Mszy św. sprawowanej o godz. 12.30. Zwracamy się do mężczyzn naszej parafii, którzy byliby chętni nieść baldachim nad Najświętszym Sakramentem w czasie procesji. Ufamy, że znajdzie 8 panów, którzy na zmianę posłużą w ten sposób Chrystusowi i parafialnej rodzinie. Swoją gotowość prosimy zgłosić w zakrystii u pana kościelnego.
 10. Pod chórem można się zaopatrzyć w parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”, który zawiera historię powstania „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, program parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej w dniach 23 – 30 listopada br. oraz dodatek „Pobiedziska Pani” poświęcony czci Matki Bożej  z naszego kościoła.
 11. W związku z przypadającą w tych dniach rocznicą I Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 r. przy wyjściu z kościoła można nabyć publikację z wszystkimi wypowiedziami Ojca Świętego podczas Jego pobytu w Gnieźnie.
 12. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.