Ogłoszenia duszpasterskie

09/07/2019

Pobiedziska, 07.07.2019 r. 

  1. Rozpoczynamy XIV Tydzień Zwykły Roku Kościelnego.
  2. Dziś obchodzimy 15. Rocznicę koronacji słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie abp. Henryk Muszyński Prymas Polski – senior.
  3. W sobotę 13 lipca zapraszamy na kolejny Różaniec Fatimski z procesją przy kościele. Modlitwa rozpocznie się o godz. 10.00.
  4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe. Aby skończyć całkowicie remont dachu brakuje nam 100 tys. zł. Otrzymaliśmy dotację z Powiatu Poznańskiego w wysokości ponad 120 tys. zł.; z Gminy Pobiedziska ponad 27 tys. zł. Niestety nie przyznano nam dofinansowania z Ministerstwa Kultury – to właśnie brakujące 100 tys. Środki jakie założyła przeznaczyć parafia to 60 tys. W celu omówienia sposobu pozyskania brakującej sumy, proszę na spotkanie w najbliższy poniedziałek, po wieczornej Mszy św., Radę Ekonomiczną, gdyż we wtorek muszę dać odpowiedź w Powiecie. Jeżeli nie uda nam się pozyskać, np. przez pożyczkę owych 100 tys., stracimy dofinansowanie w wysokości ponad 150 tys. i przedłużą się prace naprawcze dachu. Prośmy Patrona naszego kościoła, Matkę Bożą Łaskawą i św. Józefa o wsparcie.
  5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca.
  6. Pod chórem zostały wyłożone formularze do wpłaty 20 zł na utrzymanie porządku na cmentarzu. Wypełniony formularz z odpowiednią kwotą można w kopercie zostawić w biurze parafialnym lub w zakrystii. Ufamy, że będzie to duże udogodnienie.
  7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 23 – 30 listopada br. prosimy, aby odbierały w biurze lub w zakrystii stosowne deklaracje i wypełnione zwróciły w najbliższym czasie. Wszystkie miejsca są zajęte. Można wpisać się jedynie na listę rezerwową.
  8. Pod chórem został wyłożony kolejny parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”.
  9. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.