Ogłoszenia duszpasterskie

26/07/2019

Pobiedziska, 28.07.2019 r.

 

  1. Rozpoczynamy XVII Tydzień Zwykły Roku Kościelnego.
  2. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 odbędzie się, związane ze wspomnieniem św. Krzysztofa, błogosławieństwo pojazdów. Kierowców prosimy, aby zjeżdżali z Rynku w ulicę Gnieźnieńską. Przy błogosławieństwie kierowcy otrzymają pamiątkowe breloki ze św. Krzysztofem. Ofiary składane przy tej okazji przekażemy Zespołowi „Miva Polska” na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adorację w intencji powołań i pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.15. Pod chórem została wyłożona lista osób, pragnących czuwać przy Chrystusie Panu. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się od godz. 9.00. Z tego tytułu biuro parafialne w piątek będzie nieczynne. W pierwszą sobotę miesiąca 15. minut przed Mszą św. o godz. 7.00 medytacja, następnie Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk. Modlitwę różańcową związaną z nabożeństwem pierwszosobotnim prosimy odmówić indywidualnie. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 10.00.
  4. W pierwszy poniedziałek miesiąca, 5 sierpnia, Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową do kościoła o godz. 17.00.
  5. W dniach 27-29 lipca z terenu naszej archidiecezji wyruszają grupy pielgrzymkowe na Jasną Górę. Przed wizerunek Czarnej Madonny pielgrzymi dotrą 5 sierpnia. Kierownik Pielgrzymki ks. Wojciech Orzechowski prosi wszystkich o modlitwę.
  6. Pod chórem został wyłożony kolejny parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”.
  7. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.