Ogłoszenia duszpasterskie

06/09/2019

Pobiedziska, 08.09.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy XXIII Tydzień Zwykły Roku Kościelnego.
  2. W piątek – 13 dzień miesiąca – kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na wieczorna Mszę św. i następnie modlitwę różańcową i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  3. W sobotę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu organizowane jest spotkanie modlitewne we Włocławku – „Polska pod Krzyżem”. Z parafii dziekańskiej organizowany jest wyjazd.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary zbierane w czasie dzisiejszych Mszy świętych, które przeznaczymy na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom wypowiadamy naszą wdzięczność.
  5. W Archidiecezji Gnieźnieńskiej Ksiądz Prymas wprowadził nowe zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wg nich uczniowie obecnej klasy ósmej szkoły podstawowej przyjmą bierzmowanie w roku 2020. Klasy siódme natomiast nie rozpoczynają w tym roku przygotowań – rozpoczną je we wrześniu 2020 r. Uczniowie tych klas będą zobowiązani do dwuletniej formacji i przyjmą sakrament bierzmowania w 2022 r. W roku 2021 w naszej archidiecezji nie będzie udzielany sakrament bierzmowania – będzie to rok peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
  6. W przyszłą niedzielę – 15.09. na Mszę św. o godz. 12.30 i spotkanie informacyjne po Jej zakończeniu zapraszamy rodziców dzieci, które w roku przyszłym przystąpią w naszej parafii do I Komunii św.
  7. Przypominamy, że w sobotę 28 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Włączymy się tym samym w modlitwę Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich AG. Wyjazd o godz. 7.00, następnie o godz. 10.00 konferencja i okazja do spowiedzi św., o 12.00 Msza św. pod przewodnictwem abp. Henryka Muszyńskiego, modlitwa różańcowa i wyjazd ok. godz. 15.00. Koszt pielgrzymki wraz z ubezpieczeniem – 25 zł.
  8. Pod chórem został wyłożony kolejny parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”.
  9. Powierzmy się opiece Patrona naszej parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.