Ogłoszenia duszpasterskie

14/09/2019

Pobiedziska, 15.09.2019 r.

 1. Rozpoczynamy XXIV Tydzień Zwykły Roku Kościelnego i zarazem Tydzień Wychowania.
 2. We wtorek 17 września przypada 80. rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień Golgoty Wschodu.
 3. Serdecznie dziękujemy za ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na cele remontowe. Zebrana suma to 3 978 zł. Wszystkim Ofiarodawcom wypowiadamy naszą wdzięczność. Informujemy jednocześnie, że wobec nieotrzymania dotacji z Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego, co groziło utratą pozostałych dotacji na łączną sumę ponad 150 tys., Ksiądz Prymas udzielił parafii pożyczki w wysokości 100 tys. zł., którą jesteśmy zobowiązani spłacić w ciągu dwóch lat. Prace remontowe zostaną zakończone jeszcze we wrześniu. Odbiór konserwatorski planowany jest na 24 września. W ten sposób fara otrzyma całkowicie nowy dach i orynnowanie. Na stropie kościoła został wybudowany pomost, po którym można bezpiecznie poruszać się na całej długości kościoła. W roku przyszłym planujemy prace związane z izolacją fundamentów świątyni przed wilgocią.
 4. W czwartek zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania – uczniów klasy VIII szkoły podstawowej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.30.
 5. W piątek na Mszę św. i spotkanie informacyjne zapraszamy uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej. Poprowadzi je przewodnik naszej pielgrzymki ks. dr hab. Mirosław Jasinski.
 6. W sobotę 28 września udajemy się na pielgrzymkę do Lichenia – wyjazd o godz. 7.00 z Rynku; wyjazd z Lichenia ok. godz. 15.30.
 7. Zbliża się nasz odpust parafialny. Sumie odpustowej w niedzielę 29.09, o godz. 12.30 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. infułat prof. dr hab. Bogdan Czyżewski. Na dzień odpustu przewidziane jest także wprowadzenie relikwiarza w kształcie krzyża, który zawiera w sobie relikwie św. Jana Pawła II, św. s. Faustyny, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. ks. Michała Sopoćki i bł. Matki Marii Karłowskiej. W podstawie krzyża został umieszczony kamień z groty św. Michała Archanioła w Gargano.
 8. Dnia 16 bm. w parafii dziekańskiej o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kościoła, Ojczyny i Rodziny Radia Maryja. Wcześniej o 17.30 modlitwa różańcowa. Od najbliższej soboty, 21 września, rozpoczną się w parafii dziekańskiej katechezy przedmałżeńskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 9. W latach 2020 – 2021 po naszej archidiecezji będzie peregrynował obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji organizowana jest archidiecezjalna pielgrzymka na Jasna Górę, aby Matkę Zbawiciela i naszą Królową zaprosić do wspólnoty Kościoła gnieźnieńskiego. W ramach dekanatu przygotowywany jest wspólny wyjazd do Częstochowy. Nastąpi on w niedzielę 6 października br. o godz. 13.00. Wyjazd w drogę powrotną z Częstochowy po Mszy św. sprawowanej o północy w kaplicy cudownego obrazu ok. godz. 1.30. Przyjazd do Pobiedzisk ok. godz. 6.30 w poniedziałek. Koszt 60 zł. Do ubezpieczenia podajemy pesel.
 10. Pod chórem jest dostępny parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”.
 11. Powierzmy się opiece Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.