Ogłoszenia duszpasterskie

26/09/2019

Pobiedziska, 22.09.2019 r.

  1. Rozpoczynamy XXV Tydzień Zwykły Roku Kościelnego.
  2. W środę zostały zakończone prace na dachu kościoła. W najbliższy wtorek nastąpi odbiór konserwatorski, Dziękujemy Bożej Opatrzności, Matce Najświętszej, św. Michałowi Archaniołowi i św. Józefowi za opiekę nad tym bardzo trudnym i bardzo kosztownym zadaniem. Wyrażamy wielką wdzięczność Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary za każde modlitewne i materialne wsparcie tego dzieła. W roku przyszłym, jak wspominaliśmy, chcemy zająć się izolacją fundamentów kościoła.
  3. Przypominamy, że w sobotę 28 września udajemy się na pielgrzymkę do Lichenia – wyjazd o godz. 7.00 z Rynku; wyjazd z Lichenia ok. godz. 15.30.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy parafialny odpust ku czci św. Michała Archanioła. Sumie odpustowej w niedzielę 29.09. o godz. 12.30 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. infułat prof. dr hab. Bogdan Czyżewski. W dniu odpustu nastąpi wprowadzenie relikwiarza w kształcie krzyża, który zawiera w sobie relikwie św. Jana Pawła II, św. s. Faustyny, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. ks. Michała Sopoćki i bł. Matki Marii Karłowskiej. W podstawie krzyża został umieszczony kamień z groty św. Michała Archanioła w Gargano.
  5. Pragniemy przypomnieć, że w latach 2020 – 2021 po naszej archidiecezji będzie peregrynował obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji organizowana jest archidiecezjalna pielgrzymka na Jasna Górę, aby Matkę Zbawiciela i naszą Królową zaprosić do wspólnoty Kościoła gnieźnieńskiego. W ramach dekanatu przygotowywany jest wspólny wyjazd do Częstochowy. Nastąpi on w niedzielę 6 października br. o godz. 13.00. Wyjazd w drogę powrotną z Częstochowy po Mszy św. sprawowanej o północy w kaplicy cudownego obrazu ok. godz. 1.30. Przyjazd do Pobiedzisk ok. godz. 6.30 w poniedziałek. Koszt 60 zł. Do ubezpieczenia podajemy pesel. Program przedstawia się następująco: g. 19.00 – Konferencja, godz. 21. Apel Jasnogórski; godz. 21.30 – 23.30 – czuwanie prowadzone przez Archidiecezję. godz. 24.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym religijnym i historycznym wydarzeniu.
  6. W sobotę 28 bm. w ramach akcji „Koronka na ulicach miast” zapraszamy przed figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa na Rynku, by modlić się o miłosierdzie dla nas i całego świata. Początek o godz. 15.00
  7. Pod chórem jest dostępny parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”.
  8. Powierzmy się opiece Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.