Ogłoszenia duszpasterskie

27/09/2019

Pobiedziska, 29.09.2019 r.

 1. Rozpoczynamy XXVI Tydzień Zwykły Roku Kościelnego.
 2. Dzisiaj przeżywamy nasz parafialny odpust ku czci św. Michała Archanioła. Sumę odpustową będzie sprawował i kazanie wygłosi ks. infułat prof. dr hab. Bogdan Czyżewski. Podczas uroczystości odpustowej zostanie wprowadzony relikwiarz polskich świętych.
 3. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego nawiedzenia jasnogórskiego sanktuarium.
 4. We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwo będziemy sprawować po wieczornej Mszy św., a w sobotę i niedzielę o godz. 18.00. Nabożeństwo dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
 5. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. W tym dniu wyjątkowo różaniec święty o godz. 17.00. Pod chórem znajduje się lista osób, które pragną czuwać przy Chrystusie Panu.
 7. 7. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Możliwość przyjęcia Komunii św., co 20 minut.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.15 – medytacja, o 9.30 modlitwa różańcowa i o godz. 10.00 Msza św.
 9. W miniony wtorek konserwator zabytków odebrał prace remontowe dachu kościoła, nie zgłaszając żadnych uwag. Przygotowany został projekt wykonania izolacji pionowej fundamentów świątyni przed procesem zawilgocenia. Te prace, które chcemy podjąć w przyszłym roku. W zakrystii przeprowadzono prace malarskie. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie.
 10. Na cmentarzu zostały zamontowane stojaki na wiaderka, konewki, grabie i motyki. Bardzo prosimy o zachowanie porządku i odkładanie zabranych sprzętów na swoje miejsce. Prosimy nie odkładać ich pod płotem lub przy drzewach.
 11. Pod chórem jest dostępny parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”.
 12. Powierzmy się opiece Patrona naszej parafii.

 Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.