Ogłoszenia duszpasterskie

11/10/2019

Pobiedziska, 13.10.2019 r.

 

 1. Rozpoczynamy XXVIII Tydzień Zwykły Roku Kościelnego.
 2. Z całego serca zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Matka Boża w miejscach swych objawień na ziemi zawsze zachęcała: „Odmawiajcie codziennie różaniec”.
 3. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe parafii. Za każde wsparcie naszych inwestycji serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że w roku przyszłym chcielibyśmy rozpocząć prace izolacyjne fundamentów świątyni.
 4. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 900 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 5. Przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołem odbywa się dobrowolna zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Ks. prob. Jan Andrzejewski z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pobiedziskach Letnisku zaprasza dziś na koncert prezentujący twórczość Jana Pawła II. Początek koncertu o godz. 17.00
 6. Dzisiaj, w 13. dniu października odmówimy różaniec fatimski o godz. 17.45. Po różańcu procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach.
 8. We wtorek, 15 października, obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Dlaczego 15 października? Bo tyle trwa stan brzemienny, począwszy od 1 stycznia. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci, którym nie było dane się urodzić i za ich rodziców oraz najbliższych, których ta strata boleśnie dotknęła.
 9. Pod chórem jest dostępny parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”. Wyłożone zostały również formularze na wypominki jednorazowe i roczne.
 10. Dnia 17 bm. w parafii dziekańskiej o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kościoła Świętego, Ojczyny i w stałych prośbach Rodziny Radia Maryja. Wcześniej o 17.30 modlitwa różańcowa.
 11. Powierzmy siebie i naszą Ojczyznę opiece św. Michała Archanioła.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.