Ogłoszenia duszpasterskie

17/10/2019

Pobiedziska, 20.10.2019 r.

 1. Rozpoczynamy XXIX Tydzień Zwykły Roku Kościelnego.
 2. Z całego serca zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Matka Boża w miejscach swych objawień na ziemi zawsze zachęcała: „Odmawiajcie codziennie różaniec”.
 3. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Misyjna, która w Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny.
 4. We wtorek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. We wtorek po nabożeństwie różańcowym o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.
 6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na cele remontowe.
 7. Ofiary zebrane do puszek z okazji Dnia Papieskiego na fundusz zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin wyniosły 1627 zł. Wszystkim Ofiarodawcom wypowiadamy naszą wdzięczność.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W dniu 1 listopada nabożeństwo na cmentarzu parafialnym rozpocznie się o godz. 13.00, a następnie ok. 13.30 Msza św. W przypadku niekorzystnej pogody Msza św. zostanie przeniesiona do pobiedziskich kościołów. Przypominamy, że w dniu Wszystkich Świętych katolicy, pod karą grzechu ciężkiego, zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. Serdecznie prosimy, aby szczególnie w czasie Mszy św. nie spacerować po cmentarzu, nie rozmawiać i zachować godną postawę przeżywania Najświętszej Ofiary oraz miejsca spoczynku naszych bliskich.

         W naszym kościele 1 listopada Msze św. będą sprawowane o godz.                  7.00, 9.00, 11.00, i o 13.30 – na cmentarzu. Nie będzie Mszy św.                          wieczornej o godz. 18.30.

 1. Firma GOAP odpowiedzialna za wywóz śmieci w naszej Gminie nie zgodziła się na podstawienie dodatkowych kontenerów u dołu cmentarza. Zostanie za to zwiększona ilość kontenerów przy bramach i częstotliwość ich wywozu. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i pomoc w utrzymaniu porządku. W okresie Wszystkich Świętych za wywóz śmieci płacimy dodatkowo ok. 8 tys. zł. (przez cały rok każdego miesiąca blisko 2 000 zł.)
 2. W zakrystii można nabyć kalendarz misyjny na 2020 rok w cenie 6 zł.
 3. Powierzmy siebie i naszą Ojczyznę opiece św. Michała Archanioła.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.