Ogłoszenia duszpasterskie

01/11/2019

Pobiedziska, 27.10.2019 r.

 1. Rozpoczynamy XXX Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego.
 2. Powoli kończy się różańcowy miesiąc październik. Z całego serca zachęcamy do odmawiania tej pięknej modlitwy. Ostania modlitwa różańcowa dla dzieci w kościele odbędzie się we wtorek 29 października.
 3. Pod chórem są wyłożone formularze na wymienianki jednorazowe i roczne. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych, tj. w piątek 1 listopada, nabożeństwo na cmentarzu rozpocznie się procesją o godz. 13.00, a następnie ok. godz. 13.30 Msza św. W razie niekorzystnej aury Msza św. zostanie przeniesiona do pobiedziskich kościołów. Zwracamy się z gorącą prośbą, aby w czasie Mszy św. nie chodzić po cmentarzu, nie rozmawiać i zachować godną postawę przeżywania Najświętszej Ofiary oraz miejsca spoczynku naszych bliskich. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 13.30 na cmentarzu. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
 4. W sobotę, 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – w polskiej tradycji Dzień Zaduszny – Msze św. o godz. 7.00, 11.00 – po jej zakończeniu procesja za zmarłych wokół kościoła oraz o godz. 18.30.
 5. Za zmarłych z wymienianek jednorazowych będziemy się modlić począwszy od 2 listopada do 8 listopada – zawsze pół godziny przed wieczorną Mszą św. odmawiając różaniec.
 6. Wymienianki roczne bardzo serdecznie prosimy składać do końca listopada.
 7. Przypominamy, że do dnia 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W tym celu należy: być wolnym od przywiązania do grzechu; być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię św.; odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego; nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
 8. Ze względu na to, że Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w pierwszy piątek miesiąca, chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy już w czwartek 31 października od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. także w czwartek od godz. 16.30. Skorzystajmy z okazji, aby czystym sercem zanosić modlitwę za naszych zmarłych.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.15 medytacja, o 10.30 różaniec św. z wypominkami (w tym dniu nie będzie już wypominek przed wieczorną Mszą św.), o godz. 11.00 Msza św., a po niej, jak wspomniano wyżej, procesja żałobna przy kościele.
 10. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.
 11. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.