Ogłoszenia duszpasterskie

13/11/2019

Pobiedziska, 17.11.2019 r.

  1. Rozpoczynamy XXXIII Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego.
  2. Wymienianki roczne prosimy składać do końca listopada.
  3. Dziękujemy serdecznie za ofiary zbierane podczas Mszy św. w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. Na rzecz będącego w dużej potrzebie Sudanu, parafia przekazała 700 zł.
  4. Dzisiaj przypada, ustanowiony przez papieża Franciszka III, Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane do skarbony pod chórem zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym: wykupienie leków, czy zakup opału na zimę.
  5. Pod chórem można zaopatrzyć się w parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”.
  6. Również dzisiaj, w godzinach od 9.00 do 14.00 przy kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie, odbędzie się zbiórka krwi, organizowana pod hasłem „Kropelka krwi od parafii Węglewo”. Zachęcamy serdecznie do udziału w tej szczytnej akcji.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – to ostatnia niedziela Roku Kościelnego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  8. W dniu 7 grudnia organizowany jest wyjazd mikrobusem do Torunia na uroczystości związane z 28. rocznica powstania Radia Maryja. Wyjazd z Rynku o godz. 8.00. Powrót po uroczystościach. Zapisy do 4 grudnia w sklepie „Świat niskich cen” przy ul. Kazimierza Odnowiciela. Przy zapisie należy podać pesel do ubezpieczenia. Koszt 55 zł.
  9. Powierzmy się opiece Patrona naszej Parafii.
  10. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.