Ogłoszenia duszpasterskie

21/12/2019

Pobiedziska, 22.12.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejsza IV niedziela Adwentu kończy okres przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. W poniedziałek o godz.10.00 Msza św. w Domu Opieki Społecznej przy ul. Słonecznej.
 3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza, mówiącego o narodzeniu Chrystusa. Odmówmy modlitwę „Ojcze nasz”, wspomnijmy naszych zmarłych. Na znak pokoju i wzajemnej miłości podzielmy się opłatkiem. Zaśpiewajmy kolędę. Przygotujmy dodatkowe nakrycie na stole dla Chrystusa, dla niespodziewanego gościa, dla kogoś, kogo fizycznie już pośród nas nie ma.
 4. Msze św. pasterskie będą sprawowane o godz. 21.30 i 24.00. Mszy św. pasterskiej o północy będzie przewodniczył biblista ks. dr Mirosław Jasinski, przewodnik parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej. W żłóbku złożymy figurkę Dzieciątka Jezus, którą zakupili dla parafii w Betlejem uczestnicy pielgrzymki do Ziemi Świętej. Składamy im serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.
 5. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki.
 6. Msze św. w środę, w pierwszy Dzień Świat, o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30. W drugi dzień świąt wg porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 będzie śpiewał Zespół Pieśni i Tańca Wiwaty. Przed kościołem tradycyjnie zbiórka do puszek na KUL.
 7. W przyszłą niedzielę, w Święto Świętej Rodziny, zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku o godz. 16.00. Dzieci, które uczestniczyły w roratach i mają wszystkie naklejki, prosimy, aby podpisane plansze przyniosły do zakrystii do czwartku. W czasie wspólnego kolędowania w Niedzielę Świętej Rodziny rozlosujemy małe nagrody.
 8. Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie rodzin, rozpocznie się w naszej parafii w piątek 27 grudnia. Plan kolędy został wydrukowany i jest wyłożony pod chórem. Można go znaleźć także na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Kolęda to czas wspólnej modlitwy i refleksji nad osobistym i rodzinnym życiem wiarą oraz wspólnoty parafialnej. Nie jest to okazja do prowadzenia np. dysput politycznych. Bardzo prosimy, aby nie podejmować tematów niereligijnych. Dobrowolne ofiary składane przy okazji kolędy zostaną przeznaczone na opłacenie należności, jakie parafia jest zobowiązana zapłacić każdego roku na rzecz Kościoła Powszechnego i lokalnego, w tym składkę ubezpieczeniową. Pozostała część ofiar zostanie przeznaczona na cele remontowe parafii. Za zrozumienie już teraz dziękujemy.
 9. W najbliższym tygodniu, ze względu na kolędę biuro parafialne będzie czynne tylko po Mszach św.
 10. W okresie kolędowym, w miesiącu styczniu, Msze św. w naszej parafii będą sprawowane od poniedziałku do piątku tylko rano. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po porannej Mszy św.
 11. Powierzmy się opiece Patrona naszej Parafii.
 12. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego, pełnego miłości, pokoju i radości wigilijnego wieczoru.