Ogłoszenia duszpasterskie

27/01/2020

Pobiedziska, 26.01.2020 r.

  1. Z ustanowienia papieża Franciszka przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Rozpoczynamy III Tydzień Zwykły Roku Kościelnego.
  2. W sobotę 1 lutego przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy kontynuowali Nowennę przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Wcześniej – o godz. 9.15 medytacja, a o godz. 9.30 modlitwa różańcowa.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. W czasie każdej Eucharystii błogosławieństwo gromnic. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na zakony klauzurowe. W naszej Archidiecezji zebrane ofiary przekazujemy Siostrom Karmelitankom w Gnieźnie, gdzie przebywa siostra Miriam z naszej parafii.
  5. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie rodzin – kolędę. Już teraz serdecznie dziękujemy Wszystkim Parafianom, którzy przed kapłanem otworzyli swe domy, w których mogliśmy wspólnie się pomodlić i porozmawiać. Dziękujemy za serdeczność, gościnę, przygotowane posiłki, za złożone ofiary. Wszystkim z serca wypowiadamy – Bóg zapłać.
  6. Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na intencje mszalne w terminach: sobota wieczorem i w niedziele. Wszystkie te terminy są już zajęte.
  7. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.