Ogłoszenia duszpasterskie

22/02/2020

Pobiedziska, 23.02.2020 r.
Ogłoszenia duszpasterskie
1. Rozpoczynamy VII Tydzień Zwykły Roku Kościelnego.
2. W Środę Popielcową, przypadającą w bieżącym tygodniu, rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje wszystkich, między 18 a 60 rokiem życia, post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 10.00; 16.00 i 17.30.
3. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:
– Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30
– Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek po wieczornej Mszy św.
– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, a bezpośrednio po ich zakończeniu będzie sprawowana dodatkowo Msza św. w intencji Parafian. Kazania pasyjne będą głosili klerycy naszego seminarium. Nie będzie składki w czasie nabożeństwa. Zwyczajową jałmużnę wielkopostną będzie można złożyć do skarbony ustawionej pod chórem.
4. W Popielec Wspólnota Życia Chrześcijańskiego będzie rozprowadzała za dobrowolną ofiarą zdrapki wielkopostne. Jest to propozycja zadań na każdy dzień, aby jak najowocniej przeżyć czas przygotowania paschalnego. Dochód zostanie przeznaczony na cele remontowe. Wszystkim, którzy podejmą tę inicjatywę serdecznie dziękujemy.
5. W dniach od 23 do 29 lutego będziemy przeżywać 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
6. Propozycje tegorocznych pielgrzymek:
– parafialna, samolotowa pielgrzymka do Francji z nawiedzeniem m. in. sanktuariów w La Salette, Lourdes i Ars w terminie od 8 do 15 października. Szczegóły znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń, oraz na ulotkach z formularzem zgłoszeniowym pod chórem. Zapisy do 14 marca.
– Członkowie Bractwa Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk zapraszają wszystkich czcicieli Matki Bożej na pielgrzymkę w dniach 22 – 23 maja 2020 r. W programie nawiedzenie sanktuariów w Piotrkowie Trybunalskim, Miechowie i w Czernej k/Krakowa, oraz Ojcowski Park Narodowy. Szczegóły można znaleźć również w gablocie ogłoszeń.
7. W sobotę 29 lutego, w parafii dziekańskiej, o godz. 19.30 rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska.
8. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.