Ogłoszenia duszpasterskie

12/03/2020

Pobiedziska, 01.03.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy I Tydzień Wielkiego Postu.
  2. Przypominamy, że nabożeństwa pasyjne w naszym kościele sprawujemy wg następującego porządku:

Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30

Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek po wieczornej Mszy św.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, a bezpośrednio po ich zakończeniu jest sprawowana dodatkowo Msza św. w intencji Parafian. Kazania pasyjne głoszą klerycy naszego seminarium. Zwyczajową jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony ustawionej pod chórem.

  1. Wraz z Wspólnotą Życia Chrześcijańskiego dziękujemy za ofiary złożone w Popielec, przy okazji nabycia zdrapki wielkopostnej. Zebrano 544 zł. Wszystkim z serca wypowiadamy: Bóg zapłać.
  2. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca.

– w czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. O godz. 17.15 nabożeństwo powołaniowe.

– w pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych; okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; wieczorem Droga Krzyżowa.

– w pierwszą sobotę o godz. 9.15 medytacja, o 9.30 modlitwa różańcowa i o 10.00 Msza św. Będzie to również kolejny dzień Nowenny przygotowującej naszą archidiecezję do peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

  1. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy świętych przeznaczymy na cele remontowe.
  2. W poniedziałek 2 marca Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową do kościoła. Początek o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 – spotkanie formacyjne.
  3. W sobotę 7 marca w klasztorze sióstr Sacre Coeur odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Początek o godz. 10.00.
  4. Zachęcamy do nabywania parafialnego biuletynu z dodatkiem „Pobiedziska Pani”.
  5. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.