Ogłoszenia duszpasterskie

22/09/2018

Pobiedziska, 23.09.2018 r.

  1. Rozpoczynamy XXV Tydzień Zwykły Roku Liturgicznego.
  2. W sobotę 29 września o godz. 11.00 odbędą się w naszej parafii główne uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła. Mszę św. będzie sprawował ks. kan. Zenon Starszak. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa do św. Michała Archanioła i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dzień wcześniej, czyli w piątek 28 września, o godz. 20.15 w kościele celebrowane będą nieszpory o świętych Aniołach, zakończone apelem jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy Parafian i Sympatyków pobiedziskiej fary. Skorzystajmy z uzyskania dla siebie odpustu pod zwykłymi warunkami, aby Bóg po naszej śmierci darował nam kary.
  3. Przypominamy, że od 1 października Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 17.30, a po jej zakończeniu wszystkie nabożeństwa.
  4. W najbliższy piątek, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, o godz. 15.00, zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w ramach inicjatywy: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Modlitwa odbędzie się przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa na Rynku.
  5. Przy wejściu do kościoła został postawiony nowy krzyż misyjny. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na ten cel złożyli swoje ofiary (do puszek zebrano 1 200 zł.). Słowa podziękowań kierujemy do Zakładu Stolarskiego p. Stanisława Czajki za wykonanie krzyża oraz za wkład finansowy, przekraczający zebrane środki. Serdeczne Bóg zapłać. W ostatnim czasie, za zgodą powiatowego konserwatora zabytków, został zdemontowany słup bramny przy wejściu na teren przykościelny. Musieliśmy to uczynić ze względów bezpieczeństwa, gdyż liczne spękania i odspojenie od podłoża stwarzały bardzo duże zagrożenie wypadkiem. W ciągu trzech lat jesteśmy zobowiązani do wykonania nowego słupa z piaskowca. Niebawem zostanie zamontowany tymczasowy słup wykonany ze stali. W ubiegły piątek corocznym pracom konserwatorskim zostały poddane organy – koszt 1 200 zł. W najbliższym czasie czeka nas także naprawa mechanizmu dzwonów.
  6. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.